Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.869
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [vrac]
> > >
> > > Seveda je to glavna ovira! Povejte eno državo, mislim resno, ne banano državo, ki je razprodala vse resne firme in banke? Je ni. Ja zaboga milega, zakaj pa Američani ne prodajo Appla. Nemci Mercedesa, Francozi Renaulta? Kdor bi prišel k direktorju Appla (pa seveda ga ne bo) in izrazil namero prevzeti Apple, ga takoj peljejo na zdravljenje.
> > Hehe vrač, za boga milega praviš in ob tem celo trdiš, da misliš resno.
> >
> > Glede AAPL, in preden koga pošlješ na zdravljenje: Apple ima 96% delnic, ki so tradable (outstanding float). Največji lastnik ima 6,87% delnic, drugi 6,30%, tretji 4,11% ......
> >
> > Na trgu je dostopnih dovolj delnic AAPL, da lahko kadarkoli postaneš največji lastnik. Za dobro ceno ti jih proda kdorkoli (začneš kar na borzi, pri trenutni tržni ceni, in se ob tem delaš rahlo poškodovanega, da se ne vidi da si divja zver sposobna za frontalen napad). Problem je le, kako velika firma moraš biti, da kupiš (po tvojih besedah prevzameš) največjo firmo na svetu. In kolikšen % delnic v lastništvu pomeni, da si jo kupil (prevzel).
> >
> > Sicer pa: Tvoja razmišljanja so kakšnih 100 let za časom in vsaj 30 let za tem, ko so si "kontrolni delež" Mercedesa lastili predvsem Arabci (potomci beduinov). Indikativno pri celi zadevi je, da borci za državno lastnino nimate niti toliko smisla za realnost, da si stvari zgooglate in se za silo seznanite z dejanskim stanjem in smislom delovanja na trgih kapitala (govorim tudi onemu poznavalcu - Rudiju Čajevcu, ki ti, za boga milega, daje pluse in se podpisuje kot philips).
> ... čuj, to moraš ti Simoni povedat, ker bi s prodajo večinskih državnih deležov in z iztisnitvijo malih delničarjev bi Simona očitno rada vse delniške družbe v Sloveniji preprosto ukinila ...
>
> P.S.: se opravičujem, ker nisem mogel iti mimo, ko sem opazil, da si me spet odignoriral ...
Hvala, ker si me spomnil, da sem te pozabil vklopiti nazaj med ignorirane.
Hvala, ker si zopet priznal, da v bistvu ti ne moreš mimo mene.
Hvala, ker si pokazal, da si za debato še vedno popolnoma neuporaben in da so tvoje misli še naprej nerazumljive in da k mojemu odgovoru vraču tlačiš zraven neko tretjo osebo, ki da ji jaz moram nekaj povedat.

P.S.: Povej ko prebereš, da te spet izključim.
... eh, če ne razumeš, da ni vrac tisti, ki o delničarstvu nima pojma, ampak da Simona in ostali Financarji nimajo pojma, ko z očitno sponzoriranimi članki v bistvu navijajo za ukinitev delničarstva (= prodaja večinskih državnih deležov in iztisnitev malih delničarjev) v Sloveniji, potem se kljub tvoji nenadni vljudnosti midva res nimava kaj pogovarjati in je bolje, da me vklopiš nazaj med ignorirane ...

P.S.: brezveze je preštevat, kdo od naju je v zdaj že skoraj 10 letih skupne "zgodovine" na totem forumu večkrat šel mimo, definitivno pa nobenega foruma sploh ne bi bilo, če se v napisano noben ne bi "vmešaval" in bi vsi vedno šli mimo ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(