Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[greeny]
Saj so že obdavčeni! Za tisto bogo malico sem prej, ko še nisem bil zaposlen v tujini, itak plačeval DDV, pravtako sem dodatek za prevoz zapičil za trošarine za gorivo - če so sredstva namensko porabljena.

Sedaj ne dobim ne malice in ne prevoza - plača je pa delu in strokovnosti ustrezna.
DDV plačaš tudi pri plači, če tako na to stvar gledamo. Saj plačo izplačuješ iz razlike med izdanimi in prejetimi računi (in plačanimi seveda) in za ta del potem tako in tako plačaš DDV. Šele od tega neta potem nakažeš plačo.

V primerjalnih študijah se ta del prevoz in prehrana vedno izgubi. Vsi rečejo, da ima Slovenija minimalno plačo 843 EUR bruto oz. malo čez 630 EUR neto. V praksi pa delavec dobi izplačano blizu 800 EUR, ko se mu enkrat prišteje še malica in prevoz.

Madžarska povprečna neto plača je recimo 689 EUR oz. 1036 EUR bruto. Hrvaška 855 EUR neto oz. 1155 EUR bruto. Češka povprečna neto plača je 930 EUR oz. 1233 EUR bruto. Kar torej hočem povedati je, da kljub temu, da stalno jokamo in stokamo, lahko hitro ugotovimo, da so naše minimalne plače na ravni povprečnih plač naših konkurentov.

In tudi naša povprečna neto plača ni 1,083 EUR, saj k temu ni prištetih še cca. 150 EUR za malico in prevoz. In smo potem na 1233 EUR neto izplačila delavcu. Kar je 300 EUR več kot pa dobi povprečen Čeh.

Je pa res, da še vedno dobimo precej manj kot povprečen Avstrijec, ki dobi 2,324 EUR neto oz. 3,632 EUR bruto. Je pa zanimivo, da Nemec dobi neto manj od Avstrijca, bruto pa več - 2,302 EUR neto oz. 3,771 EUR bruto.

Ampak sorry, mi kot država nismo zreli, da bi imeli tak standard. Poglej samo Gorenje, sedaj politični nastavljenci nimajo jajc, da bi prodali za 50 milijonov EUR Gorenja. In takih ter drugačnih priložnosti, da bi v Slovenijo dobili dodatne milijone smo imeli že ogromno, pa jih nismo izkoristili. In vse to se sešteva oz. odšteva, odvisno kako pogledaš, in na koncu se nam to pozna v denarnicah.

Švicarji se znajo pametno odločiti na referendumu, Slovenci pač ne. Slovenci volijo Levico, ker mislijo, da bodo sebi izboljšali položaj, če bodo s silo vzeli tistim, ki imajo.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen