Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vrednostni tumor in vsegliharstvo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.625
"New York Times je v tem tednu dogajanje v slovenskih deželah povzdignil na globalno raven. "

Ne vem če je bil samo NYT v igri, ampak vsekakor pa to ni zanemarljivo...

Minuli teden sem bil v Berlinu in Copenhagnu na obisku pri sestrskih medijih. V obeh so me spraševali po "What's going on in Slovenia, is it bad?"

Recimo Danec mi pove, da je bral, da je "kar četrtina volivcev izbrala Alt-Right stranko".

Sploh nisem vedel, kje naj začnem razlagat, da ni tako in da se pravzaprav ni zgodilo čisto nič pretresljivega, novega, niti newsworthy ne...

Da je ta kao Alt-Right stranka pač največja, ena najstrejših, najbolje organizirana in najbolj stabilna stranka v državi, da vedno dobi cca toliko glasov, še preden si je kdorkoli izmislil nalepko alt-right, da jo sicer zadnje čase zanaša in hodi po glasove v (desni) populizem, ampak "kdo pa ne v tej 140-znakovni družbi".

Potem sva hitro našla vzporednico in prišla do "aja, saj pri nas na Danskem je isto, levo-desno se je pobrkalo in sedaj je vse skupaj mineštra".

Nisem si mislil, da bom moral kdaj zagovarjat SDS, ampak kar je preveč, je pa preveč :)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen