Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

MrRooky sporočil: 351
[LeonTosic]
Jest tud ne vidim razloga da bi bile potrebne koncesije. Vsak farmacevt lahko odpre svojo lekarno to je prosti trg. Vsak moral bi bit. Ce velja za frizerje in kafice ne vem zakaj bi bilo tukaj drugace...je pa to odlicen biznis, drugace se ne bi tako borili za njega. Tudi ce zdaj zaprejo so dovolj zasluzili da grejo lahko v penzijo, v lekarnah se obracajo milijoni, marze so pa ogromne...
Strinjam! Sploh mi pa ni jasno, zakaj ne bi bilo možno pol teh "rcnej" kupit v supermarketih, pain kilerje še na petrolu...Kot je to recimo v delu ZDA. V večjih trgovinah "kotiček" z zdravili.

Razumem, da vseh zdravil ne moremo dobit v prosti prodaji, da pa klinčev Aspirnin ali Lekadol dobiš samo v lekarni je pa čista zaščita monopola lekarn! Ni čudno, da je krepko cenejši v BiH, Srbiji in v nekaterih državah ki imajo precej višji standard od nas (da ne bo da sem sam reveže navajal, 20 tablet 500mg Aspirina stane na Madžarskem 2€, v Angliji 0,74€, v Avstriji in Nemčiji 4€, CRO 2,5€, SLO preko 5€...več se mi ne da googlat, pa kašen podatek o ceni ni od letos).

Nekoč sem bral, da Aspirin ne more bit v prosti prodaji, ker je v primeru zaužitja večje količine zdravju nevaren in da ti lepa sexy farmacevtka pri nakupu razloži kako ga konzumirati.... Bla, bla, bla... Šnops je tud nevaren, če ga zaužijemo v večjih količinah, pa je v supermarketu na dosegu roke ;)

Prosti trg je samo leporečenje...zadaj pa lobiji in lopovi, ki jim polnimo žepe.

Skrb za zdravje ali branjenje monopolov?
Lažje kupim solno, žvepleno in še kakšno kislino kot en kurčev aspirin ali lekadol. Kaj je bolj škodljivo za zdravje ob "prekomernem" zaužitju bom naslednjič vprašal "farmacevtko".

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen