Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[XHKSV1]
Kredit pač ni za vsakega. To pa mi je iz trte zvito, da bi zahtevali dodatno nepremičnino. Če vrednost zavarovanja pokriva v zadostni meri kredit je lahk tudi 100 hipotek na vrt poleg nepremičnine. Če so pa že tako zakreditirani, da rabijo dodatno nepremičnino njihov problem.
Jaz sem ti samo povedal kako to je. Ne mi sedaj s temi forami, da si izmišljujem, ker res nimam nič o tega, da bi kaj takega počel. Banka ima to logiko, da če je sedaj nepremičnina vredna recimo 500.000 EUR, jo ona lahko na dražbi proda vsaj za 250.000 EUR. In če imaš recimo 200.000 EUR, banka pa bi morala dati 300.000 EUR je za njih že nevarnost, da popušijo 50.000 EUR. Ker ravno naslednji dan, ko bo kredit odobren in nakazan, bo šlo vse k hudiču. In zato potem hočejo še druga jamstva.

Je pa res, da so si banke med sabo malo različne, prav tako zaposleni. Poznam tudi nekaj pozitivnih zgodb, ampak ker vem, da ti ljudje tudi osebno poznajo nekatere izmed bančnikov, težko ocenim koliko je za to kriva ta osebna povezava, koliko pa dejansko politika banke.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen