Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

philips sporočil: 6.715
[Endimion]
To je deloma res.

Jaz kot delojemalec sem s svojim sefom podpisal pogodbo. In ta pogodba poleg mojih obveznosti do njega nosi tudi njegove obveznosti do mene. In del tega so tudi redno in promptno placevanje prispevkov davkov in plac. Tako imamo sistem nastavljen.

Zdaj jaz lahko razumem tegobe podjetnika zaradi placilne nediscipline. Ampak tu se moje strinjanje neha. Ce je tvoj zaposleni svoje oddelal in mu ti priznavas da je delal, mu daj placo in placaj prispevke. Kje bos dnar dubu... To vec ni problem tvojih zaposlenih. Ce mas v firmi samo zeno pa sina pa snaho pol se nekak gre... Ok bomo mal stisnli pa bo. Ampak ce mas pa tako zaposlene... Je pa to mal drgacna fuzbal liga. Ni noben custveno vezan na tvoje podjetje in ni razloga da bi bil.

Najvecja tezava pa niso oni ki enkrat ne morejo. Največja tezava so oni ki to "slucajno" ne morejo.

In nazadnje ko sem bil prica enemu ki "slucajno" ni mogel, je blo ko mu je lizing hisa izpred firme porscheja odslepala....

Pogodba o zaposlitvi je na bruto plačo. Če delodajalec ne plača po pogodbi je direktno okradel zaposlenega. Ali za denar (indirektno) alibpa mu je ukradel delo in čas

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(