Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
Zadnja sprememba: robi2107 23.05.2018 20:09
[republican]
Midva očitno ne živiva v isti državi... Oblastniki v Sloveniji sprejemajo zakone, pisane na kožo njihovim volilcem. Torej prisesanim na državne jasli (javnim uslužbencem, upokojencem in brezposelnim), ki predstavljajo največjo volilno bazo v Sloveniji in zlahka izvolijo vlado, ki zastooa njihove interese (ali pa zrušijo tisto, ki jih ne).
Očitno res ne živiva v isti državi. Javni uslužbenci, upokojenci in brezposelni nimajo popolnoma nič s svinjarijami, ki se dogajajo pri javnih razpisih in povsod, kjer se deli državni denar, in z drugimi oblikami ropanja javnih sredstev. Stvar je preprosta: država (oblastniki) vedo, da se svinjarije dogajajo, pa zoper to ne ukrenejo nič, ker imajo od tega tudi sami korist. Enako je bilo s privatizacijo državne lastnine. Divje privatizacije v '90-ih se ne bi dogajale, če oblastniki tega ne bi dopustili, pa so samo nemo gledali, če že ne aktivno asistirali. Enako velja za zadnji val "privatizacij", ko so razni bavčarji in šroti brez enega samega centa svojega denarja, zato pa z izdatnimi krediti državnih bank, hoteli postati pivovarji, hotelirji ipd. To pa niso njihovi volivci, temveč kriminalne klike.
V Sloveniji je pač preveč takšnih, ki živijo na tuj račun in se ob visokih davkih počutijo varne. Slovenski davkoplačevalci so talci prisesanih na državne jasli.
S tem se strinjam, vendar ti, ki so prisesani na državne jasli niso zgoraj omenjene kategorije, temveč razni dvorni dobavitelji svega i svačega, ki svoje 10x preplačane stvari ali storitve prodajajo državi, oblastniki pa jim to zaradi lastnih koristi omogočajo.
Pa ti res misliš, da lahko država to bolje regulira od trga? Proizvajalci hrane tlačijo vanjo vso mogočo svinjarijo, ker so pač kupci to pripravljeni kupiti (in plačati). Če kupci ne bi bili pripravljeni kupovati svinjarije, bi jo proizvajalci kmalu nehali proizvajati in trgovci prodajati.
To ne drži. Proizvajalci hrane noter tlačijo svakojake pizdarije pri čemer ljudem ne povedo, kaj to sploh je, ker imajo od tega korist v obliki nižjih stroškov in posledično večjega profita. Temu se reče asimetričnost informacij. Tržni udeleženci namreč še zdaleč niso v enakem položaju. Najsi bodo na ponudniški strani to proizvajalci hrane, zdravil, avtomobilov, bančnih storitev, česarkoli, vedno bodo hvalili svojo kramo po načelu vsak berač svojo malho hvali, kupci pa temu pač morajo verjeti, ker druge nimajo. Primerov, ki to potrjujejo, imaš kolikor hočeš. O samoregulacijski sposobnosti trga pa se lahko najbolje prepričaš sam na primeru zadnje finančne krize. Niso jo povzročili ne delavci ne upokojenci in ne brezposelni. Povzročili so jo korumpirani kapitalisti oz. njihov top management, ki so prodajali toksične finančne "produkte" vedoč, da niso vredni pol k***a, ki so prirejali bilance ipd. Skratka, šlo je za kriminal belih ovratnikov. To dobiš, če jim pustiš proste roke. Stvar pa je potem reševala država na plečih davkoplačevalcev. Še bolje pa bi bilo, če si pogledaš kakšen učbenik ekonomske teorije za 1. letnik ekonomskega faksa in si pridobiš teoretične osnove o tem, kaj je privedlo do velike gospodarske krize leta '29 in kaj je svet izvleklo iz nje. Vzrok niso bili ne upokojenci ne brezposelni pa tudi ne javni uslužbenci, ker je bil njihov delež v dobi prevlade klasične ekonomske doktrine zanemarljiv. Prav tako ni bila vzrok požrtna država, ker je bil njen delež v BDP relativno majhen.

In če bi se zanašali na samoregulacijo kapitala, je ne odnesejo slabo le potrošniki, temveč tudi živali in okolje. Mar ti res misliš, da bo kapital sam plačeval oz. odpravljal negativne eksternalije svoje dejavnosti??? Bodi no resen. V to jih mora prisiliti država ker se njim drugače prav jebe za to. Samo poglej, kaj delajo v brazilskem pragozu, da ne navajam naprej.
Podobno je s politiki... če bi večina volilcev rekla jebite se! politikom, ki nam višajo davke in bi raje volila tiste, ki hočejo znižati davke in javno porabo, bi politiki kaj kmalu začeli nižati davke in javno porabo. Ponudba in povpraševanje pač. Očitno je v Sloveniji večje povpraševanje po politikih, ki višajo davke, kot tistih, ki jih nižajo, ker se pač preveč Slovencev ob visokih davkih počuti varne.

Politiki se samo prilagajajo volilcem... zato nima smisla krivit politikov, ampak volilce.
Če so vsi isti, nimaš koga volit, zato pa pravim, da so volitve brezveze. Malo poguglaj, kdo je uzakonil ZUJF pa mi potem razlagaj kdo niža davke. Mar ti res misliš, da volivci hočejo višje davke, v zameno pa dobivajo čedalje slabše storitve države, razpadajoče ceste in podirajoče se mostove. Tu nekaj ne more štimati. Pred 20 leti smo npr imeli 19% DDV, pa smo imeli boljše javne storitve, kot jih imamo danes. Pa si sam odgovori, kam gre ta razlika v davkih, če ne sprejemaš moje razlage.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(