Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 25.04.2018 13:59
[hocevarb]
> [bc123a]
> Umikam obtozbo.

:-)

> Sem sel preverjat in gre tocno za isti model polnilne postaje.

Lahko napišete, kako ste preverili. Tudi jaz sem namreč to iskal.

Morda ni nepomembno, da so lani poročali o "150-350 kW product", v letošnjih poročilih pa tistega 150 ni.
V obeh clankih sem preveril in gre za isto oznako polnilca. Zelo nenavadno bi bilo, ce bi podjetje delalo dva polnilca razlicnih zmogljivosti brez razlicnih oznak, ponavadi delajo ravno obratno, nove modele brez kaksnih bistvenih sprememb. Tule sta pa oba oznacena kot "Terra HP High Power Charge system", kar je cudno ce gre za produkta ki se za 100% razlikujeta po zmogljivosti.

V zadevo pa sem se zapicil zato, ker pri teh moceh postanejo zadeve ze nevarne. Ali imas neprakticno debele kable polne bakra (kako bo pa kaksna manjsa zenska to polnila?) ali pa vedno visje napetosti, pri katerih pa bi ze bilo prav, da bi imel tudi posebno zascitno opremo.

Ni izkljuceno, da je morda polnilec ZMOZEN tega kar pravijo piarovci, ampak je recimo ustrezen kabel primeren samo za dvigalce utezi :)

Zato reklamirajo veliko moc, v praksi pa dobis zraven "pistolo" in kabel za pol manjso moc :)

Spekuliram. Ne bi nic od tega odpisal.

Pa tudi baterij prav gotovo ne najdes na trgu takih ki bi to moc pozrle.

Pa se to. Moje zanimanje za to izhaja iz dejstva (ki jih inzenirji in profesorji iz FE ves cas ponavljajo), da obstajajo dolocene fizikalne omejitve, ki jih ni mogoce obiti. Seveda me zanima, KAKO so jih obsli.

In imam tak en smesen obcutek, da so ravno zaceli tolci v te fizikalne omejitve, ki jih inzenirji ze dolgo omenjajo, samo piar je sel po svoje. In morda bomo iz strani podjetij in se posebej piara videli vedno vec "drobnega tiska". Tako kot recimo norijo lastniki Tesel, ki jim je sedaj Tesla razlozil da ne morejo VEDNO polniti baterije na hiter nacin, ker jo unicijo (link je dal fastriff ze prej):

chargedevs.com/newsw...rchargers/

Skratka, vse kar inzenirji "pizdimo" ze nekaj casa po forumu, se bo prej ali slej uresnicilo, bo pa verjetno se ogromno zavajanja in direktnih lazi vmes, zal (s strani proizvajalcev). Zato boste tudi vi kot novinarji morali biti vedno bolj previdni.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen