Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[PyotrNovak]
www.bloomberg.com/vi...ty-problem

Poleg tega pa so že zelo daleč v takem totalitaren sistem da je 1984 blaga pravljica.
Glavne raziskave AI tam so na področju razpoznave obrazov. Veliki brat bo tam kmalu resničnost. Totalitarni sitemi pa niso ravno najboljše okolje za inovativnost.

www.facebook.com/Now...154887254/

Tele zgodbice o prevladi nad celim svetom so pravili že pri vzponu Japonske. Sploh še kdo pomni knjigo "Japan Inc"??

DV: I find the lack of information by a lot of commenters here disturbing.
DV: Darth Vader ;))
Kitajska ima seveda ogromno svojih težav. Tudi kvaliteta življenja je tam bolj tako tako. Tudi demokratična ni. Vse to je res.

V Sloveniji je marsikaj dobro ali vsaj solidno in tudi boljše od Kitajske.

Ampak 70% Slovencev se obnaša kot da je Slovenija popek sveta. Normalno se nam zdi, da nekdo čaka 10 let da dobi dovoljenje za ribogojnico. Normalno se nam zdi, da mora pivovarna za uporabo navadne vode pridobiti koncesijo. Že 20+ let vemo, potrebujemo reforme, pa do sedaj nismo še ničesar naredili. Normalno se nam zdi, da delodajlec ne more odpusiti delavca zaradi nesposobnosti. Prav tako se nam zdi popolnoma normalno, da nekdo, ki dela na istema delovnem mestu in opravlja iste naloge stalno napreduje, dobiva višjo plačo in daljši dopust.

Predstava večine Slovencev o Kitajski je še vedno, da na Kitajskem delajo za pest riža. Ne vidijo, da se država hitro spreminja. Da so ponekod plače zelo visoke. Število bogatih Kitajcev se povečuje.
Kitajci se odločijo, da bodo zasadili 50 kilometov gozda in to naredijo. Ali pa da se puščava ne bo več širila, ampak krčila. In to naredijo. Ko se odločijo nekaj osvojiti temu posvetujo ogromno pozornosti in sredstev. Toliko časa, da dosežejo cilj. Vlaki, avti, logisti, kartičarji, telefoni, računalniki itd. Ni da ni.

Daleč od tega, da bi morali posnemati Kitajce. Ampak vseeno pa morda potrebujemo malo več samospraševanja in fleksibilnosti. V Sloveniji vidim ogromno področij, predvsem kjer je prevladajoč zasebni kapital in interes, da so stvari zelo napredovale. Vidim pa tudi veliko področij, ki vedno bolj škripljejo. Ker smo amaterji. Ker nočemo ničesar spremeniti. Življenje pa gre dalje in začne se propadanje.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen