Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rx170 sporočil: 6.403
Eh....

Pa pojdimo lepo po vrsti.
Za zastrupitev nekdanjega dvojnega agenta Sergeja Skripala in njegove hčere Julije z nevarnim živčnim strupom v Veliki Britaniji ni nobene druge prepričljive razlage kot zelo verjetna odgovornost Ruske federacije, so ocenile države članice EU.
Ta zgodba se glede na nova dejstva očitno sesuva kot hiša iz kart. Julija je očitno preživela najbolj smrtonosni strup vseh časov brez velikih težav, sami Britanci pa sramežljivo priznavajo, da ne morejo dokazati izvora strupa (če je sploh bil strup).
EU je tudi povezava, od katere Slovenija pravkar pričakuje, da ji bo pomagala pri uveljavitvi odločbe mednarodnega sodišča o meji s Hrvaško, tudi članico EU. Glavnina držav članic EU je ruske diplomate izgnala, med njimi tudi Hrvaška. Slovenija pač ne. Ali bodo Rusi reševali našo mejo?!
Rusi seveda ne bodo reševali naše meje. Ampak tudi EU in NATO nam do zdaj nista prav nič koristila (se še spomnimo tiste Boratove epizode z blokado pogajanj in kako hitro je slovenski establišment pokleknil pred vsemogočno EU).

V danskem in švedskem parlamentu so razpravljali, da ekonomske sankcije EU (proti Rusiji zaradi zasedbe Krima, op. a.), ki prizadenejo širšo rusko populacijo, niso učinkovite in da bi se bilo treba začeti pogovarjati tudi o vzpostavitvi sankcij, neposredno usmerjenih na posameznike Putinovega nedemokratičnega režima,« je dodala profesorica.
Profesorica pač ne razume, kako deluje Putinov režim in da so oligarhi odvisni od njega in ne obratno. Vemo, kaj se je zgodilo s tistimi, ki so hoteli preveč mešetariti po politiki.
Asad je zavzel stališče, da so za uporabo kemičnega orožja krivi uporniki. Podobno kot Rusija in njen zunanji minister Sergej Lavrov ta hip zavzemata stališče, da bi bila zastrupitev nekdanjega dvojnega agenta Sergeja Skripala lahko v interesu britanske vlade.
Ja saj tudi je. Za uporabo kemičnega orožja s strani Asadov prav tako ni bilo dokazov, pa tudi Irak ni imel kemičnega orožja leta 2003. Ta film smo že gledali.
Zadeva z Rusijo ni prva taka. Očitno so nam všeč totalitarni režimi. Tako Slovenija ni obsodila ravnanj Kitajske v Južnem kitajskem morju, ni je bilo niti v prvih vrstah pri obsodbi kršenja človekovih pravic na Kitajskem.
Hja, tudi kršenja pravic črncev v ZDA nismo obsodili ali pa ravnanja ameriške vojske z iraškimi ujetniki v času okupacije. Da ne omenjam tiste katastrofalne agresije na Libijo. Države kot je SLovenija povsem očitno ne obsojajo dejanj velesil ampak ponavadi podpisujejo koalicije voljnih.
Zaradi uporabe kemičnega strupa in napada v Veliki Britaniji je torej večina držav EU, pa seveda tudi ZDA in Avstralija, izgnala ruske diplomate. Med državami članicami EU in drugimi, ki so izgnale ruske diplomate, so proklamirani slovenski vzori, kot denimo Švedska, Danska, Finska, Norveška, Nemčija, Italija, kot že rečeno tudi naša južna soseda Hrvaška. Ruskega diplomata je izgnala celo Madžarska, čeprav voditelja obeh držav, Viktor Orban in Vladimir Putin, veljata za zaveznika.
Ja in Rusija je vrnila z enako mero. In kaj so te države s tem dosegle? Nek beden propagandni efekt za dejanje, ki ga ne morejo dokazati, obstaja celo možnost, da so vse skupaj storili sami.
Po naši oceni je to sramotna odločitev vlade Mira Cerarja, Socialnih demokratov Dejana Židana in upokojencev Karla Erjavca.
Kot ponavadi je vaša ocena napačna kot v primeru Merkatorja ali pa prodaje NKBM.
Ne le, da Miro Cerar, Socialni demokrati in Dejan Židan ter Karl Erjavec in Desus Slovencem in svetu sporočajo, da so zastrupitve in načrtovani umori O. K., ne pa zlobni, ne le, da torej sporočajo, kako malo je zanje vredno človeško življenje – Socialni demokrati, Miro Cerar in Desus sporočajo tudi, kako malo so zanje vredne človekove pravice, zakonitost in varnost ljudi.

Človeško življenje je seveda neprecenljivo toda krive obtožbe so prav tako problematične.
Pa tudi, koga in kaj imajo za zaveznika in vzor, Putinov totalitarizem ali zahodno demokracijo. Vse to je slab obet za tokratne parlamentarne volitve, raven zakonitosti, varnosti, razvitosti demokracije v Sloveniji ter ne nazadnje za vašo službo in debelino vaše denarnice.
To seveda niso argumenti ampak slaboumno ideološko demogoško nabijanje.
Vsem, ki ocenjujejo, da je odločitev, da ne izženemo ruskih diplomatov, ekonomsko dobra za Slovenijo in slovensko-ruske odnose, postavljamo vprašanje, koliko je ta odločitev slaba za spor okoli meje, za spor okoli NLB, za ekonomski interes slovenskih podjetij v EU in ne nazadnje za vašo službo, ki vam jo dajejo izvozniki v Nemčijo, in za davke, ki jih ti plačujejo.
Nemški gospodarstveniki so pravzaprav zelo živčni zaradi sankcij; v istem tednu kot se je dogajala Gobelsovska antiruska kampanja, je bila podpisana pogodba za severni tok II.
Slovenska politika in slovenski mediji so polni paradoksov. Ali je normalno, da slovenske leve stranke, kot so Socialni demokrati Dejana Židana in Desus Karla Erjavca, zavzemajo enaka stališča kot avstrijska skrajna desnica?
Načeloma je vseeno kdo ima kakšno stališče, važno, da je stališče pravilno. Nekateri ste hoteli črnca, nekateri smo pa svarili, da je organiziran migrantski val precejšen problem.
Ali veste, kolikokrat več izvozimo v EU in kolikokrat bolj je za nas pomembna Hrvaška od Rusije?
Močno dvomim, da se na hrvaškem kdo sekira ali mi izganjamo ruske diplomate ali ne.
Koliko je Putin osiromašil srednji razred, tisti razred, ki je za slovenske politike in medije punčica njihovega očesa? Slovenski politiki in mediji se večinoma zavzemajo za solidarnost, pravičnosti in enakost, hkrati pa goreče podpirajo Putina, v čigar Rusiji je neenakost večja kot v ZDA.
Preden se pametuje o Rusiji in njeni ekonomiji je morda pametno pogledati kakšno je bilo stanje pred Putinom tj. pod od zahoda podprtim demokratičnim Jelcinom.
Ljubezen do Rusov in sovraštvo do Američanov v Sloveniji niti ni več na ravni ideologije, ampak že kar vere.
Spet kar neka pavšalna trditev brez dokaza. Če pa že javnost res nenaklonjeno gleda na ZDA, je morda treba razloge iskati tam in ne pri Rusiji.

Kar se tiče podatkov, sem že večkrat povedal, da jih je treba gledati v kontekstu spremembe glede na stanje pred Putinom.

i.snag.gy/CBZkcY.jpg

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen