Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[republican]
Kupci avtomobilov se hočejo čim ceneje vozit in se ne sekirajo preveč, če zastrupljajo vse okoli sebe... vključno s sabo. Večini kupcev gre ta gonja proti dizlom še bolj na kurac, kot proizvajalcem dizelskih avtomobilov, ker bo pač podražila vožnjo... tako ali drugače.
Potrosniki in ljudje na sploh najprej gledamo na svojih pet minut, potem morda na svoj mesec dni, in nikoli na sosedovo zivljenje. Pa naj bo kajenje, organizirano zdravstvo, izobrazevanje, varnost, uporaba omejenih resursov, karkoli... Zato imamo civilizacijo z omejitvami, kjer se skupaj zmenimo za skupne omejitve. In upam da smo prisli dovolj dalec, da nam skupno zdravje predstavlja visjo vrednoto kot 20% nizja poraba goriva v avtu.

Voznjo se sicer da zelo komot pocenit tako, da se spusti brutalne davke na gorivo. Ampak potem naenkrat ugotovimo, da se ob visokih davkih pocutimo varne :-)

Jaz sicer nimam nic proti dizlom per se - sem jih vozil in jih bom se... samo hecno se mi zdi, kako neke resitve za zelo strupene izpuhe obstajajo ze dolgo casa, pa se nikomur ni mudilo tega vpeljevat. Sploh se mi pa zdi masa zelo sugestibilna - ljubezen in sovrastvo do dizlov je bilo precej top-down povzroceno, najprej ker se je EU oblasti zdelo fajn, da bo poraba nizja (oblast se je zmotila, samo masa se je zacela vec fijaka okol, ponucamo pa isto), zdaj pa se jim zdi fajn, da znizajo zastrupljanje (in spet dvomim da jim bo ratalo).

Perverzno je zastrupljanje okolice obesiti fizikalcu, ki je kupil avto, ki ga je dovoljeno prodajati, in ki je celo po vseh standardih narejen tako, da ga je zelo smiselno izbrati. Ni posameznik kriv da so dizli narejeni tako kot so, in da je bencin drag tako kot je.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen