Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Napake v Excelu? Mi že ne.

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-401092 sporočil: 113
[Glavni forum] Tema: Napake v Excelu? Mi že ne.
[#2705014] 29.03.18 22:20 · odgovor na: anon-204390 (#2705007)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [mimoidoci]
> > [vickibedi]
> > > [satori105473]
> > > > [vickibedi]
> > > > >Večina bi tu izbrala 900 evrov takoj, pa čeravno je pričakovani izplen v obeh primerih enak.
> > > >
> > > > Halo gospod profesor, matematično upanje je enako, to pa še zdaleč ne pomeni, da je izplen enak !!!
> > > > Star slovenski pregovor pravi, da je bolje vrabec v roki, kot golob na strehi.
> > >
> > > Ne razumem, zakaj robantiš. Saj je napisal "pričakovani izplen".
> >
> > Ni vse v excelu, večina ljudi se v takšnih zadevah ne odločajo na osnovi "pričakovanega izplena", oziroma verjetnostnega računa, temveč bolj na osnovi osebne tolerance za sprejem tveganja.
> >
> > Tisti, ki niso nagnjeni k tveganju, bodo pač v obeh primerih izbrali manj tvegano opcijo..
> > Lep primer pa je kazen za napačno parkiranje. Če plačaš v 8ih dnevih bo 50% nižja kazen, če se pritožiš, imaš 1% verjetnosti da uspeš in se kazni popolnoma izogneš, ter 99% verjetnosti da tvoji pritožbi ne ugodijo, ter boš plačal 100%tno kazen.
> > Kaj misliš kaj bo izbrala večina ?
>
> Hehe, kakšna komplikacija je nastala. Tvoj izvorni greh je neupoštevanje spodnje formule:
>
> matematično upanje=pričakovan izplen=pričakovana vrednost=expected return=E(X)

Moj izvorni greh je, priznam, da sem spregledal besedico "pričakovani".
Tvoj izvorni greh je pomanjkanje prijaznosti in arogantno-pokroviteljski ton. Spregled besedice se lahko zgodi vsakomur, to še ni greh.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen