Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

KDSKLADI02 sporočil: 124
[sopranos]
Zaradi tega se je treba boriti proti opustitvi gotovine. Hkrati pa kombinirati s kakšnimi fin-tech firmami.

Tole postaja prava znanost oz. poligon za množično lupljenje. Fintech firme niso nič drugačne od ostalih lupilcev "banan". Paypal ima recimo po defaultu nastavljeno prisilno konverzijo, s katero ti pri konverziji takole na oko vzame 3-3,5% na evru ali funtu. Nočem pomislit kako bolj eksotično valuto ala ringit ali real. Se je treba kar malo pomatrat, da spremeniš nastavitve na svojem računu. Potem dalje... četudi to urediš in plačaš nekaj v recimo GBP, ti mastercard (ali Visa ali...) vezan na ta paypal vzame nekaj promilov ali desetink pri menjavi GBP/USD in potem USD/EUR. In potem še recimo NLB upali 1,5%. In tako prideš, če imaš paypal prisilno konverzijo ali brez na 2,5-3% pa tja do 5% provizijo. Jeb... tak fintech. Poznam nekaj ostalih... niso bistveno ali pa sploh niso boljši.

Jaz sem šele na feruarskem izpisku ugotovil, da so me lepo olupili za nakup na Hrvaškem v kunah.... plačilo s plačilno kartico, menjava HRK/USD, pa vzamejo nekaj 10 bipsov, menjava EUR/USD, zanimivo, vzamejo še več kot na HRK/USD, oboje "kao" referenčni tečaj ponudnika plačilne kartice, pa potem na vse skupaj še NLB 1,5%.

Čestitke. Sem nazaj pri gotovini. CASH IS KING!

Je pa zanimivo... recimo brazilska centralna banka je ravno pred 2 dnevoma omejila zaenkrat provizije samo na debetnih karticah na 0,8%... ker je tam kreditnih/plačilnih zelo malo. Gledajo pa tudi kreditne/plačilne... skratka tudi tukaj bo očitno treba razbiti kartelni dogovor.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen