Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

TA1 sporočil: 246
Kaj sem napisal na koncu - veliko ljudi v tej državi je izgubilo kompas! Seveda bi vsi zaslužili, ampak ne tako da bi reskirali kaj svojega (ali drugače: bi, ali ne da udže!). Koncesija največkrat pomeni ambulanto, ki so jo enkrat izgradili občani s samoprispevkom, opremo, ki jo je plačal Zavod (državljani), zagotovljeno število pacientov takrat ko pridejo na vrsto(ker ne poznam skoraj nobenega koncesionarja - pa verjemi, da jih poznam veliko, ki bi upal "podjetniško" delati brez pacientov preko ZZZS-ja, torej zgolj tržno) .... in seveda samoplačniško za tiste, ki imajo kupno moč in ki pridejo na vrsto za "bulo" takoj. Lahko se krohotaš (in srčno upam, da se ti bo zataknilo), ampak tega neoliberalističnega sranja imam poln kufer. Sem bil (mogoče za razliko od tebe) v ZDA, videl njihov sistem in res je - nekateri zdravniki so nesramno bogati (tudi zaradi sprege s farmacijo), veliko (ampak res veliko) je pa takih, ki so tipičen srednji sloj (recimo s 50.000 USD letno bruto). Zakaj le? Ponudba in povpraševanje - enako kot v realnem sektorju. Lahko si še tako dober, ampak dobrih je veliko in na koncu se moraš zadovoljiti tudi s tistim kar ostane. In veš kaj je največja tragedija? Da še tako dobra mašinerija (ambulanta, podjetje, ....etc) doživi šok, če si snažilka zlomi nogo in ni nikjer nobenega, da bi počistil drek (doživel na lastni koži). Zato mi ga ne srat z bulami in ne vem čem .....zdravnik je podpisal Hipokratovo prisego (pa naj bo to še tako plehko), da bo najprej in v vsakem primeru pomagal. Zato me prav nič ni strah, da bi enkrat ostal z "bulo" na cesti .... velika večina (99,99 %) zdravnikov bi mi zagotovo pomagalo tudi če bi bil brez cvenka. Nisem proti zdravnikom - prav nasprotno, mislim da opravljajo zelo plemenito poslanstvo (tako kot drugi zdravstveni delavci - zaradi tega ta sistem še funkcionira). Tudi veliko je mojih prijateljev, ki imajo kompas povsem na mestu. Je pa nekaj takih (tipa Kuštrin), ki s svojo arogantnostjo in brezobzirnostjo delajo škodo cehu. No, vsak ima svojega trumpa ....

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(