Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.814
[jeanmark]
Kolikor vem se večina toplotnih črpalk nastavi tako, da je ob nižji zunanji temperaturi ogrevalna voda za talno ogrevanje višja, kot ob višji zunanji temperaturi. Zadnjič pa sem govoril z kolegom, ki mi je rekel da ima on nastavljeno enotno temperaturo ogrevalne vode ne glede na zunanjo temperaturo. In bolj kot razmišljam, bolj se mi zdi to boljša rešitev, nimam pa dobre razlage niti za eno niti za drugo.
Temperaturo dvižnega voda v odvisnosti od zunanje temparature (bolj je mrzlo višja je temperatura vtoka...kar je logično, saj se s padanjem zunanje temperature zvišujejo potrebe objekta po dovedeni toploti)zna pripraviti vsaka namenska avtomatika že 40+ let.
Temu se reče "strmina"...Bolj, ko je stavba izolirana, manj strmo krivuljo ogrevanja rabi.

IMP je svoje čase v Jugi (pa i šire) prodal 1 Milijon takih avtomatik (sistem 100, 200 in 300). Večina avtomatik, bi delala še danes (če bi pomenjali kondenzatorje in releje)

Kolega, ki pa ima enotno temperaturo vtoka (ob tem, da ima tudi konstanten pretok) ima pa 2 problema. Ko je zunaj mrzlo ga zebe, ko pa je manj mrzlo mu je pa vroče.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(