Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
Jaz pri temu upoštevanju inflacije v cenah nepremičnin vidim en problem, ki ni omejen na Slovenijo. In sicer ta, da pomemben del zaposlenih ne dobiva višjih plač glede na rast inflacije. Pri nekaterih sektorjih je stagnacija cen in tudi plač.

Tako, da v tem smislu je s stališča ljudi, ki so v takih situacijah, prihaja do realnih rasti cen stanovanj. Ker tudi če so se jim morda zaslužki malenkostno dvignili, so se po drugi strani stroški stanovanj, hrane in drugih nujnih potrebščin dvignili še bolj. Tako, da jim na koncu ostaja manj denarja za varčevanje. Kar pa pomeni, da so nepremičnine vedno bolj nedosegljive.

Na drugi strani pa imamo populacijo, ki je v poziciji, da si lahko izbori povišanje dohodkov vsaj v skladu z inflacijo ali pa celo več. Hkrati pa imajo tudi druge možnosti dohodkov iz premoženja - dividende, dobički, najemnine itd.

Zato pač nastaja vedno večji razkorak med ljudmi. Vedno več frustracij. Danes se na splošno ne gradi več cenovno dostopnih stanovanj za srednji razred ali pa nižji srednji razred. Celo socialnih stanovanj se ne gradi več. V Nemčiji sem bral pred časom, se je število takih stanovanj zelo, zelo zmanjšalo.

Ena največjih težav, ki jih jaz vidim je tudi to, da so ponudniki kot so komunala, plin, elektrika itd. lokalni monopolisti, ki jim ni treba iskati notranjih rezerv, inovirati. Rečejo inflacija je 2%. Naslednji dan dvignejo cene za 2%. In v letih in letih takega delovanja se to nekje mora poznati. Zato recimo danes vidimo upokojence, ki kljub prejemanju pokojnin komaj zmorejo zbrati dovolj denarja za vse te stroške. Nato pa jim na koncu zmanjka celo za hrano.

In teh problemov današnje sodobne družbe ne naslavljajo.

Vem, da sem sedaj precej off topic. Bolj kot dopolnitev tvojim podatkom. Ker slej kot prej se potem s takim načinom zadane nek zid.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen