Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[NemirniTujec]
> To je tako nebulozno, da ne omogoča nobene polemike, še teološke ne!

Ta poved implicira, da je od vseh moznih polemik teoloska polemika najbolj nebulozna. Klasicno komunisticno izkljucevanje verske svobode.
Ne, narobe bereš. Ni implicirano, da je teološka polemika najbolj nebulozna, ampak je teologija tista veda, ki je najbolje usposobljena, da se spoprijema z nebuloznimi (nebulózen, prid. knjiž. nejasen, zmeden; Latin nebulosus misty, from nebula) zadevami. Priznam, da sem tukaj storil krivico prečastiti filozofiji, ki je najbrž enako usposobljena za analizo in sintezo nebuloznih zadev kot teologija. Ali gre pri vsem skupaj za ontološko vprašanje ali teozofski problem, naj presojajo bolj kompetentni od mene. Za spodrsljaj se materi filozofiji in njenim pripadnikom (in odpadnikom) iskreno opravičujem.
po eni izmed mojih premnogih izobrazb pa tudi falirani filozof (strokovno s kratico se to napise: fal.fil.)
Če se ne motim, gre za falacijo na fakultetni ravni, torej strokovno fal.fak.fil. Natančnost je mati problema razcepljenih las.
Tako da prosim, teoloska polemika ni prav nic nebuloznega, to je prekleto resna rec, nebulozno je relativiziranje teoloskih in kulturnih posledic uvazanja arabskih mladoletnih inzenirjev alkajzeso...
Droben popravek: reče se jim alkajdasožetu.
Za scepec #metoo feminizma naj dodam, da imamo v sloveniji tudi cisto resno kolicino diplomiranih teologinj.
Kot da ni bilo že dovolj slabih novic, zdaj še to!? Grem nazaj na varno v Faradayevo kletko (ne trudi se, to razume samo višja kasta naravoslovcev) preden me ta cunami blodnosti in pregrehe odplakne v Had.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen