Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ali je naša gospodarska rast zdrava?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bobek13 sporočil: 4.301
[Glavni forum] Tema: Ali je naša gospodarska rast zdrava?
[#2699878] 01.03.18 19:49 · odgovor na: mimoidoci (#2699839)
Odgovori   +    3
[mimoidoci]
> [gobim]
>
>
> Je dovolj Jure 1943? Kaj pa za 20 milijard povečanja kreditov nemenjalnemu sektorju (od 12 milijard stanja konec 2004) med leti 2004 in 2008.? Gre za največjo rast kreditov v tem sektorju v Evropi v tem obdobju? Gre za noro pregrevanje ekonomije ob sočasnem sesutju plačilne bilance. Take škode kot jo je naredil Janša, je ni noben pred njim. Hvalabogu, da je bil instinkt ljudi pravi in so mu na volitvah 2008 pokazali vrata. Drugače bi bila lahko stvar usodna. Da se razumemo, tudi levici se da marsikaj očitati, ampak takih kolosalnih bedarij kot jih je delal Janša, hvalabogu, vseeno ne dela.


Ja točno se ga spomnim tega Janše med leti 2005 in 2008. Stal je na vhodnih vratih v NLB in nagovarjal mimoidoče (torej predvsem take kot sem jaz) naj vzamemo čimvišje kredite. Ko sem ga zavrnil s "fuck-off", mu njegov čip za nesramnost in cinizem ni dal miru in mi je ob mojem mimohodu še dodatno predrzno navrgel: "Pa glejte, da bo kredit v švicarjih, ker ga lahko dobite več".

Slišal sem, da se je pogosto selil tudi pred vrata tujih bank (Hypo, Unicredit, Societe, Sparkasse, Intesa Sanpaolo, ...) in lobiral tudi pri njih. Še danes ne štekam, kaj kurac je možakar imel od tega?
jah kliniko dounundr, kapadruga...

:-)))

lpA

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen