Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

prerok sporočil: 3.248
[bc123a]
> [kzupanc]
> > [bc123a]
> > > []
> > > Torej že imamo simulacijo polnjenja bodočih električnih avtomobilov :-)
> >
> > Nekateri na te neumnosti opozarjamo ze mesece, pa se novinarjev nic ne prime, se zlasti, ko je treba bluziti o razogljicenju in propagirati prodajo relativno svinjsko dragih toplotnih crpalk.
>
> Nočno polnjenje avtomobilov bo OK. Pametna omrežaja, avto s epolni, ko dobi signal. Ponoči je elektrike načeloma dovolj. Seveda, ravno ogrevanje pa je tudi najbolj aktivno ponoči. Drugače pa sama obremenitev omrežja ob ustrezno zmogljivih kablih in ostalem ne sme biti problem.

PA JE PROBLEM!

Pa saj se lahko samo za glavo drzim, madona. Lej, tvoj prikljucek je recimo trofazni, 15 KW (oziroma 15KVA, ceprav pri gospodinjskem odjemu tega ne locujejo). Ampak transformatorska postaja, ki napaja naselje z recimo 1000 prikljucki, ni 15 MVA!

Razumes? Ne morejo se vsi usesti na maksimalno moc prikljucka in pricakovati, da se omrezje ne bo sesedlo. To nima nic z slabim vzdrzevanjem. Enostavno je elektricno omrezje za gospodinjstva planirano za gospodinjski odjem, kjer je porazdelitev vseeno do neke mere nakljucna. Saj tvoj internetni operater, ki ti proda 20 Mbit prikljucek na internet tudi nima 20 Mbit x stevilo prikljuckov povezave v svet!

Tvoj sosed lahko vkljuci 15KW motor in zaga drva, ampak tega ne dela 24/7, zato lahko ti vklopis tudi recimo 10 KW motor vcasih. In pralni stroj 4 KW. Ce pa bodo tvoji trije sosedje vsak vklopili svojo 20 KW polnilno postajo, bos pa imel v omrezju 140 V in ti ne bo delal racunalnik, pa klima, pa se kaj.

To kar pises je bistveno nerazumevanje argumentov, zakaj so elektricni avti nerealisticni, pa toplotne crpalke vedno vecji problem.
Veš kaj je odgovor povprečenega odločevalca? "Stari, ne razumem dobro kaj mi govoriš, ampak ti si strokovnjak, zato mi povej datum do kdaj bo rešitev narejena. Ne mi nosit problemov, naredi mi rešitev. Plačam te pa do 10 EUR/h, ker odgovornost vendarle nosim jaz.2

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen