Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

slovenecnb1 sporočil: 5.591
[tone30]
Zelo dobro si napisal. Če jaz kupim recimo nek izdelek mi prodajalec da določen popust pri gotovinskem plačilu. Če pa plačam isi izdelek z plačilno kartico pa mi prodajalec ne da popusta, saj to razliko pobere banka. Torej ali je smiselna takšna ekonomija. Zato je potrebno že enkrat rešiti zakaj so plačilne kartice in komu so namenjene. Če gledamo sodobno tehnologijo je vedno dobro imeti pri roki toliko denarja, da si lahko kupiš živila in nujne potrebščine. Sam sem doživel primer, ko sem bil na poti in v avtu sem imel zelo malo bencina. Imel ga nisem do konca poti. Pridem na prvo črpalko in je bilo opozorilo, da ne deluje plačevanje z plačilnimi karticami. Tako bi izvisel takoj po štartu, če nebi imel toliko denarja, da napolnim rezervoar.
Zato je potrebno upoštevati tudi staro dobro prakso, da je tehnika lahko kdaj tudi zatajila in kapitulirala.
točno zato v Nemčiji laufa gotovina ker so popusti in za drobnarije čeprav bi eni radi vse zdigitaliziral ampak zato d abi nas imeli pod nadzorom in še več obral....

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen