Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[FIN-454644]
Ne smemo biti uspesni, ne smemo biti ambiciozni. Prebrati Kebra v Mladini. Bogati bi morali biti solidarni in veliko vec vplacati v dopolnilno zavarovanje. Ampak barabe naj si ne domisljajo, da bi imeli pravico zato kaj prej priti na vrsto. Bolni mozgani, ce jih sploh kaj je. Vec delas, vec prispevas drusbi, vec zasluzis, manj si vreden. Daj pa tiho bodi. Crkni. Dokler bodo po minstrstvih strasili idioti, placani za idiotizme, nam ne bo bolje. Na kmetiji je najvec odvisno od dobrega gospodarja. Ampak pri nas ga hlapci s cepci tolcejo. Pa ne vedo, da zato tudi sami slabse zivijo. Bi grizli roko, ki jim kruha daje. Jaz njega s kruhom, on mene s kamnom. Bolna druzba.
Jaz bi samo to rekel, da v Sloveniji zgolj kakšnih 50% zaposlenih dobi plače v skladu z zakonitostmi trga, vloženega truda, znanja, tveganja itd. Celotni javni sektor in gospodarstvo v državni lasti ter tudi podjetja, ki se večinsko napajajo iz poslovanja z javnim sektorjem/državnim gospodarstvom prejemajo plače po kriterijih, ki niti nimajo neke realne podlage v opravljenem delu. Gre za dogovorno ekonomijo, po principu jaz imam magisterij zato moram več dobiti kot ti, ki imaš faks. Ti ki imaš srednjo šolo moraš dobiti manj kot jaz, ki imam faks. Moj študij je trajal 6 let, zato moram dobiti višjo plačo kot ti, ki si ga naredil v 4 letih. Ker je bilo delo, ki ga danes opravljam 100 let nazaj zelo napredno in nevarno, je prav, da tudi meni pripada dodatek. Čeprav je delo v tem času postalo zelo enostavno in varno. In tako naprej.

Meni se zdi, da je prav da razlikujemo med enimi in drugimi. Ker ti, ki sem jih opisal dajo veliko nazaj, ampak problem je v tem, ker že v štartu preveč vzamejo in po kriterijih, ki so pogosto odmaknjeni od realnosti.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen