Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
...Ob teh številkah si vsak lahko ustvari svoj sklep. Moj je: slovenski učitelj je sicer res slabo plačan. Avstrijski lahko dostojno živi, naš stežka, kajti razlika med 1.300 in recimo 2.600 evri je za kakovost življenja večja kot razlika med recimo deset in 30 tisoč...

Ja potem je najbolje, da gospodarstvo kar ukinemo. Ker učitelji s 1.700 EUR so mizerno plačani. Kaj pa potem večina gospodarstva, ki zasluži med 900-1.500 EUR?

A na Financah prejemate vsi vsaj 2.000 EUR plače? Ker če se že primerjamo, potem je vsakodnevno raziskovanje finančnih vprašanj in pisanje o njih zagotovo bolj psihično naporno in zahtevno, kot poučevanje otrok v osnovni in srednji šoli.

Če se torej že primerjamo s tujino, ni rešitev v tem, da se število zaposlenih v javnem sektorju zmanjša in se jim dvigne plače. Morda je rešitev v tem, da se jim plače zmanjšajo na raven, ki bo primerljiva z gospodarstvom. In se potem šele z rastjo plač v gospdoarstvu višajo tudi plače v javnem sektorju. Šele na ta način se bodo vzpoastavili pogoji, da se bosta tako javni sektor kot zasebno gospodarstvo znašla v istem čolnu. Javni sektor bo zainteresiran za razvoj gospodarstva, ker bodo vedeli, da se jim bodo samo tako dvignile plače. Na drugi strani pa bo zasebni sektor podpiral javni sektor, saj bo lahko občutil kako jim pomaga pri razvoju.

To kar predlaga Frankl pa pomeni, da bo prišlo še do večjega razkoraka med javnim in zasebnim kadrom. In bodo torej najboljši in najbolj ambiciozni ljudje bolj motivirani, da se zaposlijo v javnem kot v zasebnem sektorju. Ali pa da gredo v tujino. Kako bo potem tako kadrovsko osiromašen zasebni sektor lahko preživljal ta javni sektor meni ni jasno.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen