Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Po desetih letih: novi ali le osveženi berlingo?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

drugmirko sporočil: 1.301
[Avto] Tema: Po desetih letih: novi ali le osveženi berlingo?
[#2697893] 15.02.18 20:06 · odgovor na: milos9 (#2697843)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: drugmirko 15.02.2018 20:13
[milos9]
Oblikovne podobnosti tudi pri dobrem vidu ni mogoče zanikati, prav tako ne mer. O spremembah pa natančno piše

res je... marsikaj na njem - predvsem od zadaj in s strani - je oblikovno podobno sedanjemu/staremu modelu... vendar, v bistvu "čisto drugače" ;)! tudi oblikovno (tako v razmerjih, kot v sami obliki), kaj šele tehnološko/tehnično... in to predvsem zaradi sprememb o katerih pišete. zaradi strukturnih sprememb, ki so neprimerno večje kot pri modelih katere brez problema razglasite za nove (Corsa E, Passat B7, Leaf ZE1) in pri katerih vam vprašanje čez katerega sem se "spotaknil" niti na misel ne pride, kaj šele, da bi ga z debelim tiskom napisali v naslov! pri avtomobilih, ki s svojimi predhodniki niso bili samo "oblikovno podobni" ampak so poleg osnovne strukture karoserije (čitaj: avto minus luči, odbijači in maske) ohranili tudi dobršen del notranjosti. v primeru Passata B6/B7 celo v celoti... no, ampak Passat&Co. so "novi" brez dvoma, za tega imamo pa kao "nismo čist sigurni".... :).

v bistvu gre pa za tole... če take stvari ve in opazi en amater, ki ga avtomobilske novosti zanimajo kot "bežen hobi", profesionalni novinar pa ne, oziroma o njih celo dvomi, potem (če pustimo ostale "teorije zarote" ob strani) milo rečeno izgublja kredibilnost...



edit: pa brez zamere, če se tole zgoraj bere kot "pokroviteljsko pametovanje", ker to ni bil moj namen. me pa bega, ker... če ne opazite/veste takih stvari, kako naj vam potem vrjamem pri trditvah o stvareh o katerih ne vem kaj dosti...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen