Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kmetovalec sporočil: 681
[tatjana44]
hidroelektrarne so bistveno večja katastrofa za naravo in ekosistem kot npr moderne termoelektrarne ali nuklearne elektrarne! Samo tega se le redko kdo zaveda, ob pritisku vse prisotne propagande o "obnovljivih" ali "zelenih" virih.
zanimivo. KO je Hitler ukazal postaviti HE v Dravogradu naravovarstveniko ni nič vprašal. A če bi jih, bi bili zagotovo proti. Če bi danes kdo prišel z idejo o porušitvbi HE Dravograd, bi zagotovo organizirali kakšen protestni pohod:
Dravograjsko jezero je akumulacijsko jezero na reki Dravi. Nastalo je po letu 1943, potem ko so med drugo svetovno vojno zgradili jez hidroelektrarne Dravograd. Poseg je močno vplival na bogat rastlinski in življenjski svet ob strugi reke Drave. Trajalo je kar nekaj desetletij, da si je narava opomogla. Površina se je postopoma razvila v močvirje s trstičjem in otoki, kjer so redke rastlinske in živalske vrste spet našle svoj življenjski prostor. Danes je jezero ornitološki rezervat. Ob jezeru so do sedaj našli že več kot 160 različnih rastlinskih vrst. Najbolj znana je trstika, ki tvori obsežna trstišča na plitvinah in obrežjih. Med trstiko spomladi zacveti vodna perunika, ki jezero odene v rumeno barvo. Zelo pestra je favna vodnih mehkužcev ter vodnih in obvodnih žuželk. Ribe imajo ob plitvinah jezera pomembna drstišča, zato potrebujejo čisto vodo. Celotni tok reke Drave je izrednega pomena za ohranjanje ptic. Reka je s svojimi akumulacijskimi jezeri največje prezimovališče ptic v Sloveniji. Ob Dravograjskem jezeru pa si zavetje poišče več kot 150 različnih vrst ptic. Raznolikost rastlinskih in živalskih vrst ter pestrost močvirskih bivališč uvrščajo Dravograjsko jezero med naravovarstveno najpomembnejša mokrišča v Sloveniji.

Read more: kraji.eu/slovenija/h...z56WvPajEp

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen