Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Roubini: Prelomljene blockchain obljube

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

MrRooky sporočil: 351
[Glavni forum] Tema: Prelomljene blockchain obljube
[#2695356] 30.01.18 09:39 · odgovor na: Polo83 (#2695346)
Odgovori   +    3
[Polo83]
primerjal je bitcoin in knjižne valute kot plačilno sredstvo, ni govora o primerjavi kripto valut z plemenitimi kovinami, zakaj vedno primerjava bitcoina z zlatom, dijamanti, nafto... če bo mlajša generacija sprejela bitcoin kot hranilec vrednosti v prihodnosti, mogoče ima potencial da se obrži kot neke vrste investicijsko sredstvo, uporabne vrednosti kot plačilno sredstvo kriptovalute nebodo imele nikoli
On je pač napisal, da ima denar vrednost, če lahko z njim plačaš davek :))) To ni moja trditev, ampak copy/paste iz članka.
Jaz nisem primerjal BTC z zlatom, ampak postavil vprašanje, če potem zlato nima vrednosti, ker z njim ne morem plačati davka (tako med vrsticami), če je definicija vrednosti plačilo davka. (namesto zlata lahko daš karkoli, ki ima vrednost, ampak s to stvarjo ne moreš plačati davka! Zaradi mene zamenjaj "zlato" z besedo "avto"!)
uporabne vrednosti kot plačilno sredstvo kriptovalute nebodo imele nikoli
No ja, z marsikatero lahko plačuješ, korejska veriga shoping centrov jih ima na seznamu plačilnih sredstev 12, od včeraj dalje!

So pa kriptiči s katerimi že sedaj plačuješ storitve-za to so bile preko IICO izdane.

Ne vse vprek enačit, ker razlike med kriptiči so ogromne. Mogoč ne veš, pa tvoj otrok že z kriptiči igrice in upgrejde le njih kupuje? Moj to že počne...ali plačuje ali jih menja mi je vseendrek kako to imenuješ...nakaže valuto in dobi upgrade igrice.

Članek je pa kr neki....

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen