Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Kia stinger brez zadrege nad nemške tekmece

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-116402 sporočil: 4.340
[Avto] Tema: Kia stinger brez zadrege nad nemške tekmece
[#2695251] 29.01.18 15:20 · odgovor na: anon-293132 (#2694980)
Odgovori   +    1
[Niki11]
Image je brez dvoma povezan s časovno komponento, amapak mislim, da ga Kia izvrstno gradi. Sploh, če pogledaš, kaj jim je uspelo narediti v zadnjih desetih letih. Pred tem so bili povsem neprepoznavni, nato so se s Cee'dom in Sportageom uvrstili v prvo prodajno ligo, pa dobili v Nemčiji nagrado za najboljšo kakovost (poleg Mazde), imajo najdaljšo garancijo, sedaj pa še Stingerja, za katerega lahko tako rekoč v vsem tujem tisku prebereš, da gre za neverjetno dober avto, ki prekaša precej dražje premijske konkurente po številnih plateh. Sedaj gre po mojem le še za predsodke, po katerih smo Slovenci brez dvoma v svetovnem vrhu....
Lahko da je odpor do Kie kje tudi predsodek, ma pri meni so zgolj in samo slabe izkušnje. Sam imam to slavno Kia Ceed, žena jo ima, mama jo je imela, pa se je je že znebila... Moja Kia že od novega vžiga ali ne, na servisu vedno vžge. Tudi takrat, ko je tja prišla z avtovleko, je vžgala in niso mogli pomagati. Ko je po šestih letih začela puščati bencin (kvaliteten avto se očitno spozna po tem, da med tankanjem opaziš lužo bencina pod avtom :-)), so mi na servisu in pri uvozniku lepo povedali, da take napake garancija krije samo do petih let (temu se reče 7 let brez skrbi). Z zavorami je tak stalno križ - popravljalo jih je že vsaj 6 serviserjev, tudi trije pooblaščeni, pa kljub temu prej ali slej padejo v režim, ko bodisi cvilijo ali pa se diski grejejo in obrabljajo ploščice. Žena je imela še večjo srečo - po osmih letih in 160000 km je enkrat ostala v križišču - nič takega, samo zmešano olje in hladilna tekočina in 1000€ stroškov na nepooblaščenem servisu. Ta mi je tudi povedal, da to niti ni redkost pri teh avtih. Mama se je Kie še pravi čas znebila, pa ne zato, ker bi si želela novega avta.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen