Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[tone30]
Ponovno si napisal zavajajoče podatke. Namreč lokomotive, katere ti navajaš niso izločene ampak vozijo potniške vlake. Sem namerno šel pogledat malo okrog in se pozanimal ali sem morda udaril mimo. Te lokomotive 342 še danes vozijo.Pojdi malo pogledat okrog in boš videl.
Jaz sem skromno napisal:
najprej:.... stare 4-osne lokomotive serije 362 (pozor napaka, pravilno 342), imenovane mopedi, ki pa v glavnem služijo potniškemu prometu ob pomanjkanju EM vlakov.

naslednjič: ... 342 jih je ostalo samo za vzorec in na tovornem vlaku jo je težko videti,

In verjami, po svojih vlečnih sposobnostih lahko ena sama pelje tovorni vlak teže 1000 ali več ton le med Ljubljano in Dobovo. Tako se za tovorni promet uporabljajo le poredko. Iz Kopra lahko namreč potegne cele 4 tovorne vagone. So imele pa zanimivo možnost, vožnje v tandemu, kar so vrle SŽ promptno likvidirale. Še na najmodernejših dolgo niso dovolile takega načina vožnje iz razno raznih bolj ali manj izmišljenih vzrokov.
Mar ni bil problem na teh lokomotivah z preveliko količino azbesta.
Ni problem v količini ampak v prisotnosti azbesta. Če kaj vem, so vse obstoječe v deazbestirane, pred kratkim je pa tudi bil razpis za odkup starih nevoznih...... Jih dobiš tudi za nekaj tisoč €, ampak so jih Romi v Lj-Mostah 100% "razbakrili"
Zato me čudi, da kot poznavalec udariš mimo pri številkah.
Sploh nisem poznavalec, včasih malo iz daljave pogledam kako stoje stvari pri vlakih in si mislim svoje. Na določenem forumu pa kakšno večini nevšečno tudi "naglas" povem.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(