42 min
Agencija za energijo vztraja: elektrika se bo julija obračunavala po novem in konec!
1 ura
Applova prodaja na Kitajskem upadla za petino
2 uri
Top službe – ESA, LTH Castings, NLB, Danfoss, Comtrade, Unior, Gorenjska banka ...
3 ure
Iz NS Triglava odstopil Valjavec
3 ure
Kupil sem delnico še enega podjetja na področju čipov
4 ure
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
5 ur
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem 2
5 ur
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
5 ur
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
5 ur
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
5 ur
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
6 ur
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 11
6 ur
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
7 ur
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ... 4
7 ur
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
7 ur
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
7 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
7 ur
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 6
8 ur
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
9 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

azrael sporočil: 325
[rename]
> [azrael]
> > [rename]
>
> > Zato še enkrat: če hočeš kupiti BTC (ali druge cryptovalute), moraš imeti denar najprej na bančnem računu.
>
> Ni nujno. Daj mi 500 evrov, pa ti nakažem ustrezno vrednost kriptovalute v wallet (ki je lahko tudi anonimen). Tako boš dobil kriptovaluto, čeprav nisi imel teh 500 evrov nikoli na banki.
>
> (za vsak slučaj: to ni resna ponudba)

Ampak kaj s tem doseževa?
Jaz sem torej bad guy, ki ima umazane eure, ki jih izročim tebi, da mi pošlješ (čiste) kriptovalute. In potem imam kripte v denarnici dokler ne rabim cash in moram vnovčiti v menjalnici, nato dobim priliv na TRR... in alarmi zazvonijo.
Seveda ne za 500 eurov, pa za 1000 tudi ne... pri večjih zneskih pa.... in umazanega drobiža nihče ne šteje, resno se perejo 5,6 in več mestne številke.

pa tudi za nižje zneske to ne bo dolgo tako, saj bo prišlo do regulacije in obdavčevanja, potem boš pa moral imeti dokumentirane vire.
Na Japonskem lahko praktično karkoli plačaš z bitcoini. Če bi živel tam, ti sploh ne bi bilo treba pretvorit kritpovalut v denar in tako nikoli ne bi zazvonili alarmi.

Ampak, ker nisi na Japonskem ...

Recimo da preden nakažeš denar na TRR vmes še nekajkrat te kriptovalute zavrtiš po različnih kriptomenjalnicah in kriptodenarnicah in da tudi potem ne nakažeš denarja na račun na NLB, ampak na račun banke na kakem karibskem otoku, ki ti ga je odprl prav za to specializiran odvetnik. Seveda se vse to da početi tudi brez kriptovalut in že brez kritpovalut je težko odkriti pranje denarja. Bi pa rekel, da s kriptovalutami lahko otežiš delo tistim, ki te lovijo.

Dodatno pa mislim, da tudi kriptoborzi, kjer na koncu zamenjaš kripto v denar, lahko prikriješ svojo identiteto, ker je ne ugotavljajo tako skrbno, kot to počnejo recimo banke. Glede na to, da identifikacija poteka prek webcamov ali skeniranih dokumentov, je težje ugotoviti, ali so ti dokumenti ponarejeni (in vprašanje, ali je kriptoborzi to sploh zares pomembno). In če si res dober bad guy, boš pač ponaredil dokumente :)

Skratka, ne pravim, da lahko s kriptovalutami neizsljedljivo goljufaš, lahko pa ti pomagajo pri skrivanju sledi.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(