Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Avstrijski guverner: Bitcoin pomaga kriminalcem

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.518
[zmikavt]
Te dinozavre lahko damo v dve skupini:
- prvi enostavno ne razumejo bitcoina in trobijo nebuloze o regulaciji
- drugi ga razumejo, se ga bojijo in trobijo nebuloze o regulaciji

Kaj je bitcoin? V sami osnovi gre za decentraliziran sistem, ki se samoregulira na način, da ne omogoča poneverbe. In to dela brez centralne avtoritete v divjini interneta. Na osnovi te platforme pa se izdajajo kovanci okoli katerih imamo nesmiselno debato o tem ali so valuta/denar ali ne.

V strikni definiciji iz leksikona iz leta 1975 nabrž res ne. Kaj pa sploh je denar? V sami osnovi je to sredstvo preko katerega lahko medsebojno izmenjujemo vrednost. Pa ljudje to delajo? Oooooooo, ja. Torej bitcoin je denar. Pika.

Potem seveda postrežejo z argumentom, da ni valuta, ker ni univerzalno sprejet. Je mogoče venezuelski bolivar? Še v lastni državi ga ne marajo. Ironično je tam bolj zaželjen bitcoin.

Balon gor ali dol. Kriptovalute so tu in bodo ostale. Ja, velik del vrednosti je posledica pohlepa špekulantov, ki brezglavo vlagajo. Ja, in? A se komu smilijo pohlepni ljudje, ki jemljejo kredite? Meni ne.

Bojda države zelo skrbi za prihranke nepoučenih vlagateljev. Je treba stvari regulirati in opozarjati na nevarnosti, pravijo. Kot so lepo obvarovali vlagatelje v NKBM in podrejence v NLB, kajne?

Prihaja denarna revolucija in te nikoli niso bile lepe. Kot je internet na smetišče zgodovine poslal dinozavre tehnološke industrije, tako bo bitcoin to naredil z finančno industrijo. In plešaste glave v foteljih je strah, zelo strah. In prav je tako. Bomo res tako pogrešali bančne in naftne kartele, ki za svoje privilegije izvajajo represijo nad celim svetom in mečejo bombe po ljudeh, ki so za to najmanj krivi? Jaz jih ne bom prav nič.
Lej...tole, zavestno bom rekel, nakladanje, nima veze z dejstvi o kriptosvetu. Gre samo za ponavljanje nekih floskul tjavendan. O tem se enostavno ni mogoče pogovarjati, ker ni konkretne vsebine. Recimo: Zame (in za mnoooogeeee) so dinozavri za na smetišče birokrati in uradniki pa tudi delavci v modrih haljah za trakom. Ti so za na smetišče zgodovine. In ravno te je najbolj strah. In to je prav. Prav nič jih ne bomo pogrešali. Bombe po ljudeh pa mečejo mnoge države in teroristi. Na hitro se spomnim najbolj krutih: Sirski predsednik, ruski predsednik, turški predsednik, v preteklosti tudi ameriški predsedniki...Ampak najbolj brez razloga in živalsko so se obnašali do zdaj teroristi islamske države in AlKaide.
Osebno bi se zavzel za pravico do takojšnje likvidacije vsakega, ki napade mojo družino, preprodaja mamila moji družini ipd. Mislim, da to lahko zahtevam, kajne?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen