Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0329Softb sporočil: 3.757
e mi pa zdi, da so fizične osebe pri tem povpraševanju v manjšini, zato se bo tudi povpraševanje kar naenkrat ustavilo oz. bo ponudbe preveč. In to takrat, ko bo nekomu v interesu. In ponovno menim, da tudi tempo ponudbe ne bodo definirali mali vlagatelji. Bolj kaki hedge skladi. Če bi se izkazalo, da so kupci kake velike države, me pa tudi ne bi presenetilo. Just my opinion.
Ne. Sam dnevno spremljam velikost transakcij. Gre za stotinetisočev MAJHNIH zneskov.

Ok, ogromno je pretirana beseda. Jih je pa kar precej. Ampak vseeno, kdo sploh uporablja bitocin v realnem svetu? Anyone?
Oh, oh. Sam sem bil že nekajkrat prisiljen plačati robo v njem.

+ ogromno trgovin + www.ccn.com/bitcoin-...ores-2017/
Precej centralizirani rudarji (po državi in po številu). Iz centralizacije rudarjev sledi znižana stopnja varnosti. Ogromna poraba elektrike.
Konkretno bitcoin res držijo Kitajci zaradi tehnologije, ki jo za ta prtokol čuvajo v svojih rokah ampak tudi to se zna kmalu spremeniti.
Že res, da naj bi bilo bitcoinov le 21 milijonov. Ampak kako si pa potem razlagaš hard forke? Bitcoin Cash, Bitcoin Gold...
Bitcoin gold ni fork bitcoina. Samo ime so splinili. Čisto druga tehnika, drug protokol, itd.

Bitcoin cash (BCH) so izsilili minerji, Kitajci. Zaradi omejitev v kodi, ki jo je za BTC spesnil Satoši, ima BTC precej pomanjklivosti, ki jih žal ni moč popraviti in ena izmed njih je velikost bloka. Zaradi tega je potrjevanje (računanje novih) vedno zahtevnejše, saj je kompletno zgodovino potrebno zapisati zgolj v 1 MB. Tako BTC res nima nobene perspektive, da bi postal hitro plačilno sredstvo vse to pa za BCH ne velja. BCH se prijemlje kot strela, njegova rast je strašna, je tretji po moči, s šansami, da postane drugi. Fork je bil v vseh pogledih več kot upravičen. In še kakšen se bo moral v prihodnosti zgoditi. Če ne zaradi drugega, zaradi minerjev.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen