Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.918
Zadnja sprememba: najobj 12.12.2017 10:09
[vrac]
> [najobj]

> ... čuj, sicer nimam pojma, od česa so ljudje najbolj umirali pred dvajset, trideset in več leti, ko so kadili takorekoč vsi, ampak boj proti strupenemu tobaku me malo preveč spominja na boj proti strupenemu CO2, tako da vse kaže, da so se politiki odločili, da je kadilce treba uničit za njihovo dobro ...
Tudi jaz sem takrat kadil, vendar sem prenehal. Seveda, ljudje so umirali takrat in umirajo sedaj. Živeti je namreč smrtno nevarno, nihče še ni preživel (te misli si nisem sam izmislil). Vendar statistika dokazuje, da se doba preživetja Slovencev dramatično daljša. Najbolj je ta tendenca prisotna v zadnjih 10-15 letih. Veliko je k temu pripomoglo tudi zmanšanje števila kadilcev. Seveda, protikadisko zakonodajo podpiram z vsem srcem. Razen v članku omenjene popolne prepovedi reklamiranja tudi izdelkov, ki bi zmanjšali škodljive posledice rabe tobaka, kar je izpostavil v članku urednik Frankel.
... OK, da je k podaljšanju življenske dobe veliko pripomoglo tudi zmanšanje števila kadilcev, je po mojem bolj težko izmeriti ... no, ampak ne glede na to, mene moti, da je prepovedana svoboda ljudem, da kadijo, kaj jim paše, ni pa jim prepovedana svoboda, da jejo in pijejo, kaj jim paše, čeprav je oboje zdravju škodljivo ...

P.S.: Avstrijci imajo ločene prostore za kadilce in nekadilce, pa "ko voli nek izvoli" ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen