Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.918
Zadnja sprememba: najobj 05.12.2017 14:30
[hocevarb]
> [najobj]
> ... Profesor Mihalič zagrizeno in neomajno, čeprav prijazno in z nasmehom, zagovarja stališča, pri katerih ga je nesmiselno izzivati z nasprotnimi trditvami. Ker je jasno, da ne bo odstopil niti za ped, intervju pa bi se preveč zavlekel. Za tehnika nepričakovano pogosto zaide v populizem in poenostavljanje, s prostodušnostjo pa spominja na ekonomista Jožeta Mencingerja. Nekateri nekdanji študenti Mihaliča obožujejo, drugi se nad njim zgražajo, moj vtis pa je bil, da je treba pogovor z njim vzeti s kančkom humorja. Zlasti takrat, ko imaš povsem drugačno mnenje. ...
>
> ... OK, Borut Hočevar bo verjetno protestiral, ampak nekaj tako pristranskega in ogabno omalovažujočega pa tukaj na Financah res že dolgo nisem prebral ... khmm, sploh če pomislim - sam ga ne poznam - da je profesor Rafael Mihalič predstojnik katedre za elektroenergetske sisteme in naprave in vodja Laboratorija za preskrbo z električno energijo na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani, Borut Hočevar pa je novinar, ki je na Financah "priučen" za področje okolja in energije, če sem lahko zdaj še jaz malo nesramen ...
>
> P.S.: intervjuja še nisem prebral, ker mi je že prvi stavek dvignil pritisk na plafon ...
Preberite intervju. Profesorja spoštujem, vendar pa ne govori samo o elektrotehniki, pač pa tudi o biologiji, ekonomiji, sociologiji, klimatologiji. Na kraj pameti mi ne pade, da bi skušal pametnjačiti o njegovih trditvah o elektrotehniki.
... evo, ravnokar sem prebral intervju, ki je zaradi enostavnih in razumljivih odgovorov profesorja Mihaliča o elektrotehniki - z vključevanjem znanja o biologiji, ekonomiji, sociologiji, klimatologiji kaže na svojo širino - res nekaj najboljšega, kar sem do zdaj prebral na Financah ... alzo, če mene kaj vprašaš, bi bilo dobro, da ti na kraj pameti ne bi padlo pametnjačiti o ničemer, ker so elektrotehnika, biologija, ekonomija, sociologija in klimatologija med seboj dosti bolj povezane, kot misliš in kot mislijo evropski politiki na čelu s Frau Merkel in njeno butasto Energiewende, ko pravzaprav ne morem verjet, da je gospa res doktor fizike ...

P.S.: ne vem, kje si Mencingerja našel in ne bom ugibal, če si ga našel zaradi njegovega "statusa" tukaj na Financah ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen