Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kalvarija najemnikov v Nemčiji

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Kalvarija najemnikov v Nemčiji
[#2685661] 24.11.17 14:41 · odgovor na: (#2685654)
Odgovori   +    1
[abohte]
Koliko folka govori brez naglasa in koliko jih misli, da govori brez naglasa? Super kolumna na to temo od Vesne Vuk Godina na Siolu.
Prvic, kar nekaj stvari, ki jih je omenila, po mojem vedenju, ne drzi. Drzi to, da se materni jezik procesira v enem delu mozganov, tuji jeziki (pozneje nauceni) pa v drugem. Nisem pa ziher, da otrok recimo ne more imeti dveh maternih jezikov, mislim da se z studijo mozganske aktivnosti da ugotoviti ce je nek jezik materni, ali pozneje naucen.

Drugic, neverjetna mi je ta mentaliteta "oxfordskih anglezarc" ki v 90% ali vec sestavljajo populacijo uciteljev anglescine v sloveniji. Mednarodna anglescina, kaj sele ameriska "pocestna" anglescina je od tega jezika tako razlicna, da je joj.

Pejd z izborno naucenim znanjem ta prave angleske anglescine v USA, pa se ti bodo za hrbtom smejali, na ulici pa znas v kaksni rough neighboorhood dobiti se batine in zmerjavke.

Tole je primer ameriskega poulicnega slenga:

youtu.be/R8l2Ga3_wvU?t=1m

s katerim pri nas verjetno ne bi opravil niti anglescine v prvem razredu srednje sole, kaj sele vec. Pa se ameriski nizji sloj cist lepo v njem sporazumeva.

Tako da najprej opravimo s tem, kaj je "prava" anglescina in kaj ni, in kako bi recimo nemci vedeli, da si balkanc, in ne recimo teksacan z nekaj vpliva mexicane.

Zato me zanima, kaksne so izkusnje v praksi. Seveda bodo oni anglezi, ki govorijo "izborno" anglescino takoj pogruntali kdo je iz njihove kaste in kdo ne, in tudi texaski rancer bo takoj zgruntal da pa ti ze nisi iz texasa... zanima pa me, kako na to gledajo nemci.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen