Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

premza sporočil: 4.276
Zadnja sprememba: premza 07.11.2017 12:18
[abohte]
> [premza]
> > [abohte]
> >Ko SURS objavi podatek, da je bila inflacija v SLO 1% in gospodarska rast 3%, tudi praviš, da SURS posplošuje, ker ne objavi podatkov po regijah, občinah ali krajevnih skupnostih?
>
> To je skupen podatek, kar je OK, če pa potem nekdo iz tega potegne sklep, da so se podražili prav vsi izdelki in so prav vsi gospodarski subjekti poslovali bolje, pa je to izmišljotina.
>

Kje pa piše, da so se podražile prav vse nepremičnine? Vse se sploh ne prodajajo. Vtipkam v Google "gospodarska rast slovenija" in kaj dobim ven: Ali se naše gospodarstvo pregreva? (ne pa, ali se gospodarstvo osrednje slovenske in podravske regije pregreva).
V članku je eksplicitno napisano (z zelo velikimi črkami - samo naslov je večji): "Cene nepremičnin rastejo po celi državi". Potem pa podatkov za mnogo regij ni. In kasneje od avtorja še izvem, da podatkov o "nezanimivih" regijah GURS ne navaja.

Avtor je napisal "povsod", nisem si jaz tega izmislil. In če me hočeš prepričati, da "povsod" v tem članku ne pomeni čisto povsod, le potrujejš moje razmišljanje.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen