5 ur
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
5 ur
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
6 ur
Najbolj brani članki danes
7 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
8 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
8 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
8 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
9 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
9 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
9 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
10 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
10 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
10 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
10 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
10 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
11 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
12 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
12 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
13 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
13 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Gustl]
> [sopranos]
>Se priporočam za še kakšen vpogled v vsakodnevno življenje na Bavarskem/Nemčiji.
>
> Sploh me zanima kako gledajo nate kot na tujca iz Vzhodne Evrope.

Na grobo pa res ne enoznačno - čefur iz Slovaške oz ene od teh nekdanjih Sovjetskih republik :) Ko sem jih vse nabutal v tenisu in popeljal klub eno ligo višje, sem iz gastarbajterja postal expat, skratka cool.
Na splošno je pomembno, ali si gastarbajter (nizka plača) ali expat (visoka plača).

> Pa kako gledajo na tiste z malo temnejšo kožo.

Kateri s temnejšo kožo? Ne družimo se z njimi :)


Je pa kot vedno zelo različno. Ampak že to, da se družimo tujci predvsem med sabo, verjetno pove dovolj (o obojih). Tujci so tu sicer že Avstrijci in Ossiji (V Nemčija). Če je kdo iz Hamburga, se to posebej poudari.

Tudi mi na Vrhniki kao nismo marali Logatčanov (no idea why :)
Se pogovarjam s številnimi Slovenci, ki delajo gor, pa nekako vsi pravijo, da je navezovanje stikov dokaj težko. Še kolegica, ki se je poročila z Nemcem, izgleda kot Nemka in govori tekoče nemško pravi, da te kar težko sprejmejo. Če sta pa oba tujca, je pa sploh težko. Še celo kolegica, ki dela na ECB pravi, da se tam samo med sabo družijo. Da so se vsi poskusi navezovanja stikov končali neuspešno.

Jaz sem poročen s tujko, pa vem kako je bilo ko sva razmišljala, da bi šla gor. Na ta malega so že razgovorih za šolo gledali čisto drugače. Imajo ene 4, 5 kategorij kamor poprelačkajo ljudi in če si v napačni, je kar jeba. Če si pa expat pa plačaš za letnik 15.000 EUR. Samo večina takih expatov se nikoli sploh ne nauči nemško, ker živijo v vzporednem svetu. V svetu, kjer vse poteka v angleščini.

Pa tudi pri enih poslih sva videla, da je zelo tako tako. Veliko bolj po kavbojsko kot v Sloveniji. Sploh pri malih poslih. Za večje pa rabiš že ogromno kapitala.

Tako, da sva na koncu prišla do ugotovitve, da bova otroku naredila več škode kot koristi, če gremo gor. Ker tukaj v Sloveniji je vseeno manj rasizma, pa nekako so ljudje bolj odprti. Pri Nemcih je pa tako, da so se tudi zelo dobro naučili skrivati rasizem.

Lahko pa da sva imela samo malo smole, pa da so okoli naju ljudje, ki so imeli take izkušnje. :) Zato rad malo vprašam, da vidim kako drugi na to gledajo, kako to doživljajo.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen