Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
Zadnja sprememba: anon-15342 17.10.2017 22:58
>Minulo sredo je MDS objavil svoje nove napovedi makroekonomskih gibanj, v njih pa ocenil, da bo primarni proračunski presežek Grčije prihodnje leto znašal »le« 2,2 odstotka BDP

[BlazVo]
Zakaj je "le" v narekovaju? Še SLO bo imela večji primarni presežek, pa ni svetovni dolžniški problem in ne fehta celega sveta za dodaten denar in dodatne odpise.
Ja, ampak Slovenija ima 6.5% brezposelnost, Grčija pa krepko več kot trikratnik tega. Po mojem je jasno, koliko težje je tolikšen primarni presežek ustvariti Grčiji ob toliko večjih odhodkih za nadomestila in socialno pomoč ter toliko manj prihodkih iz dohodnine.

Nadalje, Slovenija je imela v 2017Q2 YoY 4.4% rast BDP, Grčija pa 0.7%. Po mojem je jasno, koliko težje je tolikšen primarni presežek ustvariti Grčiji ob toliko manjši rasti in dobičkonosnosti gospodarstva ter posledično toliko nižjih davčnih prihodkih.

Pa glede tega ni treba poslušati mene, to pravi celo sama presvetla direktorica MDS: greece.greekreporter...or-greece/
[BlazVo]
Nehajte že obravnavati te nesposobne balkance kot neke žrtve.
A tebi se res zdi, da v tej kolumni opisujem najnovejšo popustljivost IMF in ECB do Grčije z odobravajočimi toni?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen