Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[kajulci]
>To, da imamo ob povprasevanju po kadrih se vedno toliko brezposelnih samo kaze kako sociala unicuje zeljo po delu.

Ti si v to preprican, jaz pa nisem. Po mojem je vecji problem ta, da je minimalna placa za zivljenje v Sloveniji premajhna. In da cetudi ukinejo socialo popolnoma, se vedno ne bodo dobili delavcev za minimalca. Ker ta folk potrm pocne stvari na crno in se kar dobro znajdejo. Ali pa gredo v tujino. Ali pa dobijo ljudi iz juga, za katere moramo potem financirati s socialo se familije.
Zadnjic ko sem bil v sloveniji, nisem videl trum prezeblih in lacnih ali celo mrtvih ljudi, tako da ocitno zivljenje nekako najde pot :-)

Visanje minimalca je pa sicer odlicen predlog za (para)drzavne zajedavce, saj hkrati s populisticnim benefitom prinasa se proracunskega; pomoje bo bistveno vec pobranih davkov od mnozice, ki je formalno na minimalcu (ali polovicnem minimalcu - ali pa si izplacuje minimalca v enoosebnem doo ali espe), zraven pa dobiva kes na roke, kot pa bo porabljenih davkov za dodatne brezposelne.

V gospodarstvu ki ni paradrzavno, nihce vec ne placuje minimalcev v njihovem zakonodajnem smislu; ali je polovicen + kesh, ali je espe, ali je cist na crno, ali je podjemna pogodba, i tako dalje. Mnozica ki dobi polnega minimalca ponavadi dobi se 200 - 400 eur na roke, in pac ima polnega da jim tece delovna doba in ker hocejo met pogodbo ne pa espeja.

Je pa res, da je bistven del gospodarstva paradrzaven, in tam dejansko ljudje dobijo minimalca - tam pa je pozitivna stran zanesljivost sluzbe in zelo povrsno merjenje ucinkovitosti. Ce bi denimo Petrol, Mercator in Gorenje hkrati propadli, bi pa to bil res sok za gospodarstvo, ampak je pomoje dobro zracunano, da te firme lahko pozrejo dvig minimalca.

No, razen ce ni... pol bo pa zurka :-) Se bojo mamke ponovno vpisovale v srednje sole, da bojo lahko delale prek studenta :-)))

Slovenija rulz...

Ekstra zurka je podjemc za 4 eur bruto na uro. Ni zakona proti temu. Delavec od tega dobi dva, drzava pobere dva, ostalo na roke. Nekdo ki je vreden okrog 10 eur bruto na uro in noce bit espe (posebej ce bo delo trajalo zgolj kake pol leta), lahko uporabi ta nacin, ali pa polniti drzavno vreco ko osel.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen