15 min
Električna (moto)mobilnost pri BMW ima nov, a drag obraz
44 min
GEN-I v novo izdajo zelenih obveznic: kakšni so njegovi finančni načrti 1
60 min
Mercedes s prenovo razreda G še izboljšal in olajšal terensko vožnjo
1 ura
Odstopil šef T-2 1
1 ura
Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
3 ure
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 3
4 ure
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
5 ur
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
5 ur
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
5 ur
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
5 ur
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
6 ur
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
6 ur
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
6 ur
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
8 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
11 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
11 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
17 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

MM1411 sporočil: 4.807
Zadnja sprememba: MM1411 17.10.2017 17:29
Pozdravljeni! Dolga leta sem delal v trgovini, prvo kot dijak, nato kot prodajalec in na koncu kot poslovodja. Ne, nisem šel v penzijo ker še sedaj nimam pogojev za to, sem še premlad. To pa pišem zato, ker mislim, da sem dovolj let oddelal v trgovini in poznam zadevo dovolj dobro.
Torej, prvo vprašanje je, zakaj se mora, ali zakaj se država sploh ubada s tem, ali bodo trgovine odprte ob nedeljah in praznikih ali ne? Namreč, a se ubada z vsem servisom ki ga sodoben človek danes že potrebuje (natakarji, sobarice, peki, zdravniki, mehaniki, šoferji, kmetje itd...)? NE!
Zato država naj opravi svoje delo, to je, strogo naj kontrolira in sankcionira neupoštevanje z zakonom določenega, da vsak zaposlen mora imeti en dan v tednu prosto. Dalje, zaposlene v trgovinah je potrebno stimulirati dovolj dobro, da so tudi sami zainteresirani za delo ob nedeljah, praznikih in nočnih urah. Urna postavka za dnevno delo mora biti znana, prav tako pa dodatki za praznično in nedeljsko - vsaj 100% pribitek. Tretje, da bi to vodstva trgovskih podjetij lažje izpeljala in ker danes imamo že praktično povsod računalniške blagajne, se ob nedeljah in praznikih v blagajne doda pribitek na opravljen nakup recimo 20%. Z drugo besedo, kupec ki želi kupovati ob nedeljah in praznikih bo plačal svojo košarico nakupa recimo 20% več kot bi sicer. Siguren sem, da bi to marsikaterega kupca kaj kmalo odvrnilo od nedeljskih nakupov, s tem bi pa vodstva trgovskih podjetij kmalu ugotovila katera trgovina je rentabilna in bo ob nedeljah in praznikih še odprta.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen