Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1011Arist sporočil: 1.043
[kzupanc]
> [smity]
> preveč strah pa podjetnikov spet ne sme biti pred slabimi časi, ker če jih je tako strah slabih časov ja kaj pa so potem? Dvomim potem v njihove velecenjene kompetence. Zaposleni smo tudi ves čas pod pritiskom in plačani glede na svojo učinkovitost. Naloga podjetnika je da ima dolgoročno strategijo in neprestano jamranje je nesprejemljivo. Služba podjetnika oz. lastnika je da učinkovito vodi podjetje tudi skozi krizo. Jedikovanje kako je javni sektor nagijiv do podjetnikov ni enako učinkovitemu vodenju podjetja. Članek implicira da naša podjetja niso zadovoljivo vodena niti v času rasti. Kaj ima tukaj Štrukelj zraven?
>
> Treba se bo vprašati ali je res vsega kriv javni sektor? Ali pa je nekaj gnilega tudi pri naših podjetnikih, ki se zgovarjajo in iščejo izgovore, namesto da bi se utapljali v lastnem potu, kot to počnejo njihovi delavci.
>
> P.S. zaposlen sem v privat sektorju

Saj ravno ta dolgoročna strategija in učinkovito vodenje slovenskemu podjetniku narekujeta, da je pri investicijah zelo konzervativen.
Zadovoljivost vodenja se kaže v višini dodane vrednosti, dobička, plač in zadovoljstvu delavcev; ne pa v višini investicij.
To mantro o investicijah je pred nekaj dnevi začela Banka Slovenije, ki je v ciklih zadnjih 10 let naredila prav vse kar se je dalo narediti NAROBE!

V letih 2006 do 2008 je ploskala neverjetnim investicijam slovenksega gospodarstva, ki je bilo nemogoče pregreto in v krizo smo vstopili s 40% predimenzioniranimi kapacitetami, kupljenimi pretežno na 16 milijard kredita.
Nato je Banka Slovenija v krizi ugotovila, da so vsa podjetja zanič in bankam naložila popolno zategnitev kreditne zanke okoli vratu. Banke so na hitro v nekaj letih vrnile v tujino dobrih 10 milijard kreditov. Z norimi vrednotenji je naphnila kapitalsko luknjo za vsaj 3 milijarde € (vse težave okoli DUTB so bile že takrat predvidljive). Najbolj neumno pri tem je bilo, da imajo sedaj banke agregatno zaradi te kapitalske injekcije tudi likvidnosti že nekaj let preveč in po nepotrebnem plačujejo ležarino ECB za ležeča sredstva in vlagajo v zakladne menice z negativno obrestno mero, ki je manjše zlo, ker je manj negativna kot ležarina ECB)
Nato je sledil pritisk BS na odprodajo dela NPL portfeljev, ko se je gospodarstvo že močno dvigovalo.
Dve leti, ko smo dosegali že močne gospodarske rasti 2015 in 2016 je zaradi neumestnih kriterijev BS še vedno padalo kreditiranje podjetij.
Gospodarstvo je s svojimi lastnimi stredstvi uspelo zagnati gospodarsko rast nad 4%, kar je cca enkrat več kot je povprečje EU in to brez podpore slovenskega bančnega sitema, ki ga "umno regulira" BS.
To isto gospodarsto je BS v letih 2014 do 2016 označevala kot nesposobno in prezadolženo in v isti rog je tulil tudi ta finančni časopis. Absurd je, da je po njihovem mnenju tako gospodarstvo brez bančne pomoči ustvarilo rast, ki je dvakrat večja od EU povprečja. To vodi do jasnega sklepa, da so ocene položaja BS ves ta čas napačne!

In sedaj novi absurd BS. Letos, ko je gospodarstov že nekaj let v močni ekspanziji, bi oni povečevali investicije na kredit, ki bi ga sedaj "varno dale banke, ki jih nadzirajo"
Ker se gospodarstvo ne meni za njihove nebuloze, so pred nekaj dnevi napisali to drastično sporočilo za javnost.

Gospodarstvo se je v zadnjih 10 letih izkazalo za najbolj umni del slovenskega sistema.
Potegnilo nas je iz krize, zagotovilo rast, da se je uredil proračun in nima vlada praktično nobenih problemov, kljub vsem nebulozam BS.
Če to gospodarstvo ocenjuje, da je treba biti pri investicijah previde, je trba to spoštvoati, ker so že pokazali, da se odzivajo dobro, za razliko od "svetovalcev BS", ki so v 10 letih naredili vse narobe.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen