Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[kajulci]
>In pravijo, da so oni vplačevali v pokojninski sklad.

No, pa saj so, a ne? V tekoci pokojninski sklad, ne varcevalni. In oni to stekajo. Jebe vas terminologija in se pol ne razumete.
Lej ni važno kako jih skušaš opravičevati, dejstvo še vedno ostaja, da oni ne štekajo. Ne štekajo, da ne moreš z neproduktivnim delom, majhnimi vložki, razmeroma kratko dobo plačevanja prispevkov, nato dobiti več in dlje časa. Ne gre. Nekje se mora poznati. In pri nas se pozna tako, da se država zadolžuje za to da lahko izplačuje penzije in plače delovnih generacij so bolj obdavčene. Kar pa v bistvu povzroča to, da imajo mladi danes na razpolago manj dohodka za trošenje, hkrati pa več dajejo za penzije sedanjih upokojencev. Na koncu jih pa ti ljudje, ki so ves čas blokirali kakršne koli spremembe pokojninske zakonodaje, mladim govorijo, da so leni in nesposobni.

Istočasno pa en Erjavec reče, da bo minimalna penzija 1.000 EUR in imaš 80.000+ ljudi, ki voli tega kljukca.
>Enim se tudi nič čudno ne zdi, da so vlačevali 30 let, sedaj pa že več kot 30 let dobivajo penzijo, ki presega minimalno plačo.

A dej. Ti si torej z dedki in babicami sesteval njihove place in prispevke in delal obrestno obrestne racune in jim dokazoval da tudi ce bi slo celotno “varcevanje” v njihove penzije da bi ze zdavnaj zmanjkalo? Ker jaz naj ti to verjamem :) Pa tudi jaz se zivega upokojenca nisem slisala rect smo vplacevali v “pokojninski sklad”, sem pa slisala smo vplacevali “za penzije” kar pa ni isto, a ne? “Za penzije” je obicajno uporabljena upokojenska terminologija.
Ja, ker to kako se je v času samoupravnega socializma plačevalo prispevke, pa kako se prerečuna v drugo valuto, pa pri vsej tej inflaciji so vsi ti izračuni zelo natančni. Ko je tovarna imela presežek pa plačevala drugi tovarni, ki je imela izgubo. Danes imajo pa delavci iz druge tovarne večje penzije kot delavci iz prve tovarne. Ne me jebat no.
>In ja, majhne penzije imajo zato, ker ne razumejo pokojninskega sistema. Če bi razumeli pokojninski sistem, potem bi se obnašali drugače. Bi več varčevali. Bi podpirali spremembe pokojninskega sistema itd.

Majhne penzije imajo zato, ker je njih vedno vec zaposlenih pa vedno manj. Simpl. Z nobenim premetavanjem tega ne moremo spremeniti. Lahko edino preimenujemo in dajemo denar za penzije iz levega namesto desnega zepa. Rezultat bo isti. Pizdijo se nad penzijami pa tisti z minimalnimi. Oni niso imeli moznosti sparati za casa zaposlitve, ker so familije zivele iz rok v usta. Oni bolje situirani upokojenci pa danes kupujejo nepremicnine za svoje otroke. Oni ne jamrajo.
Ja, to, da so se generacije zmanjšale se je vedelo že pred osamosvojitvijo!!!! Torej 30 let nazaj!!!! In kaj so potem ti kreteni naredili? Brezposelnost so reševali tako, da so v dveh, treh letih okoli osamosvojitve brezposelne pošiljali v penzije. 150.000 novih upokojencev v roku 2-3 let.

Skrajni čas je, da se limitira penzije iz prvega stebra. Da se postavi kapica za prispevke. Prvi steber je pač namenjen nekemu socialnemu korektivu. Naredi se prehodno obdobje. Nato pa samo še 2. in 3. steber.

Te debate imam jaz že 20, 25 let, pa noben od teh ljudi noče poslušati. Jih ne briga. Realnost jih ne zanima. Oni hočejo penzije. Pa če mlajše generacije potem takoj crknejo.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen