Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[kajulci]
>Ni čista laž, ampak je resnica.

Na osnovi cesa ti to? A si kdaj vprasal kakega penzionerja od kje denar za penzije? Jaz sem ji rees veliko, vsakic ko so bile penzije politicno na tapeti. Vsi so povedali pravilno. V nasi familiji imamo dva res orto butasta zakonca, glupa sta ko tocak pa se malo bolj, ampak celo onadva to cist jasno vesta. Sploh pa, na osnovi cesa ti trdis, da tega ne razumejo. Edina stvar, ki jo upokojenci ves cas kricijo je, da so dolga leta vplacevali za penzije, zdaj pa ni nic denarja za njih. Ampak to ne pomeni, da si oni predstavljajo, da se je ta denar zbiral na racunu in se tam kopicilndo penzije. Ce to mislis, si v hudi zmoti, oni pa tudi ne razumejo. Logika te zafrkava, ker iz njihovega kricanja “desetletja smo vplacevali” napacno logicno sklepas, da to pomeni “denar se je nabiral na drzavni knjizici in bi tam moral cakat do nase smrti. Kar pa upokojenci res mislijo pa je, desetletja smo vplacevali da smo financirali bivse upokojence, sedaj, ko smo mi v penziji, pa ni nobenega denarja, ker so prasci vse pokradli”. S tem da s “krajo” NE mislijo nekega nasparanega drnarja, ampak pac tekoci denar, ki se mece v bancne luknje in tes6 ipd. za njih pa nic ne ostane.

Mnogo stvari si ljudje napacno razlagamo oz razumemo. Ena najvecjih zablod pa je, da si napacno razlagamo besede drugih. Sploh ko se enkrat folk o enih zadevah zacne pogovarjat v floskulah in krilaticah, ker je to v nekem trenutku pac popularno.
Lej, sedaj to ti nekaj interpretiraš. Že sama povzemaš floskule, ki jih nabijajo.

In nihče jim ni nič pokradel, ampak je sedaj preprosto manj otrok, kot jih je bilo, ko so oni še delali. In to, da so se sedanji upokojenci upokojevali prezgodaj. In so pač premalo časa "vplačevali".

In naslednja floskula, ki razkriva te nevedneže je to, da so mladi sami lenuhi. Da bi morali iti prej delati itd.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen