Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[kajulci]
Mah to mantro ves čas ponavljate. Pa je čista laž. jaz še nikdar nisem govorila z upokojencem, ki tega ne bi razumel ali vedel. To vsi vedo. Ampak jih boli džoko. Tako kot bo mene. In ja, kadar je primerno, kričijo, kako so dolga leta vplačevali za penzijo, sedaj je pa zmanjkalo denarja za njih. Ampak to NE pomeni, da oni ne razumejo, to samo pomeni, da jim gre na kurac, ker imajo nizke penzije in bi radi višje. Še moja 90 let stara stara mama to kristalno jasno razume.
Ni čista laž, ampak je resnica. Če sedaj oni to res razumejo in potem kolektivno lažejo, je pa potem to druga stvar. Jaz tega kaj oni mislijo ne morem vedeti, lahko samo slišim tisto kar povedo. In pravijo, da so oni vplačevali v pokojninski sklad. Enim se tudi nič čudno ne zdi, da so vlačevali 30 let, sedaj pa že več kot 30 let dobivajo penzijo, ki presega minimalno plačo.

In ja, majhne penzije imajo zato, ker ne razumejo pokojninskega sistema. Če bi razumeli pokojninski sistem, potem bi se obnašali drugače. Bi več varčevali. Bi podpirali spremembe pokojninskega sistema itd.

Mojemu pokojnemu dedku se je prav čudno zdelo to, da prejema penzijo. Po drugi svetovni vojni se je ta Ponzijeva shema lepo uveljavila. 50 let je bilo super. Prava veselica. Vsem je šlo dobro, nihče ni razmišljal, nič razumel, Sedaj bomo pa mlajše generacije tiste, ki bomo plačale ta zapitek.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen