Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Endimion]
Pa ne vem, če insolventnost.

Problem vseh treh velikih trgovcev je kurčeva potrošnja na enoto "m2h" na kvadratni meter - uro.

ker bo gro, koliko nakupimo v trgovinah približno enak, ne glede na odpiralni čas trgovin, bi komot lahko imeli (v kolikor ni računice) trgovine zaprte takrat ko to ni rentabilno.

problem je, da če imamo izbiro kdaj bom šel... lahko kupec kalkulira.:

"dans v soboto grem drevje postrič ker je dan lep (al pa na izlet, karkoli), bom šel jutri v trgovino."

In v borbi za kupca si živ bog ne bo upal imet trgovine zaprte na dan, ko jo ima konkurenca odprto, je pa 500m stran.

Samo to reševati skozi nek zakon je nonsense.

Stanujem v Zadobrovi in če se od zaloga do kajuhove peljem po zaloški imamo:

Spar - Zalog.
Hofer - Fužine
Spar - Zaloška
Mercator - Fužine (3x)
EuroSpin - Fužine
Hofer - Kajuhova
Lidl - Toplarniška

In obeta se Hofer, na križišču pri Vevčah (Ob zdr. domu). Skratka štacun ko blata, ker je očitno paradigma, da greš lah v šlafroku pa copatah po fasngo.

Podobno vseeevropsko masturbiranje je bilo v 90-ih s poštami. Ne samo v Slo. A veljalo, je da Pošta v vsak zaselek. 30 let kasneje je jok in stok, ker jih pošta množično zapira. Se ne splača.
V bistvu imata oba prav, ti in Simona. Bi pa jaz dodal še en vidik, ki vpliva na celotne panoge. To je vedno višja minimalna plača. In tudi vedno višji stroški minimalne plače do leta 2021, ko bodo stroški prispevkov dosegli 60% povprečne plače. To bo povzročilo takole čez palec dodatnih 50 EUR stroška na delavca, čeprav delavec ne bo videl niti evra. Druga stvar je pa še to, ker se je spremenila definicija minimalne plače, tako se je iz nje izvzelo nedeljsko in nočno delo. Kar pa bo udarilo po storitvenem sektorju. In ker so sedaj vsi delodajalci primorani plačevati precej višjo minimalno plačo kot pred leti, je seveda za delavca seveda vseeno kje dela. In če ima možnost delati nekje od ponedeljka do petka za isti denar, potem bo seveda šel delati tja.

In ker se strošek dela stalno viša, to pomeni, da mora delavec narediti več. In tako kot si omenil že ti, če sedaj povečuješ število trgovin, površin itd. potem potrošnja na enoto pada, četudi bi maloprodaja rasla. In ko k temu dodaš še te plače, pa to kar Simona govori, potem je jasno, da mora en trgovec odleteti. In v prvi vrsti je to TUŠ.

Tudi Mercator ima preveč trgovin. Če se bo hotel rešiti bo moral številne zapreti. V preostalih pa postati še bolj konkurenčen diskontnim trgovcev. Ampak če malo sodim z lastne perspektive. Glede na to, da je na policah Mercatorja vedno manj slovenskih ter vedno več hrvaških izdelkov, je zame postalo dokaj irelevantno kam grem v trgovno. Ker so vse na kupu, grem pač v dve ali tri različne in imam vse kar potrebujem.

Morda še to. Bolj kot se bodo dvigali stroški dela, stroški elektrike, komunale itd. bolj nedonosno bo imeti trgovine v manjših krajih. Ker se tam preprosto obrne premalo denarja, da bi se lahko ljudje pokrili. In tisti, ki je najbolj zastopan v manjših krajih je prav Mercator.

Tudi v manjših mestih je nemogoče, da bi živelo toliko raznih trgovskih centrov. Marsikje bi bila dovolj malo večja splošna Mercatorjeva trgovina (ali Sparova itd.). Recimo Mercator center v Kranju že nekaj mesecev ni v stanju dobiti najemnika, ki bi prevzel večji lokal v katerem je bila prej otroška trgovina. Tudi najemnik bara skuša prodati bar in se rešiti zadeve. Več kot očitno je, da so najemnine, glede na promet, ki ga lahko najemnik ustvari v takem centru, previsoke.

In če je tako v Kranju, kako mora biti šele v bistveno manjših krajih?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen