Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odločali o katexitu, dobili Katienanmen

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Glavni forum] Tema: Odločali o katexitu, dobili Katienanmen
[#2676819] 03.10.17 20:57 · odgovor na: bobek13 (#2676802)
Odgovori   +    11
[bobek13]
Jaz bi mogoče razmišljal o menjavi iz drugih razlogov, na Tianenmenu je vseeno bilo par sto mrtvih in več tisoč poškodovanih...
Ja, potem pač nihče nikoli ne sme reči "jutri je moj dan D", saj je v tapravem dnevu D umrlo več tisoč ljudi. Pa nedopustno je reči "gripa je zdesetkala vrste krvodajalcev", ker tapravo desetkanje se je za vsakega deležnega tega postopka končalo s smrtjo.
[Gustl]
Tadej, jaz ne razumem naslova. Kaj je Katienanmen? Iz nečesa si sestavil, ampak na prvo žogo mi ne potegne. Morda je za razmislit o naslovu.
Meni se ni zdelo mogoče, da kdo od mojih bralcev še ni slišal za Tienanmen, o njem so - celo v uvodnem verzu! - peli Roger Waters
( www.azlyrics.com/lyr...ingtv.html ), Leonard Cohen ( www.azlyrics.com/lyr...cracy.html ) in System of a Down
( www.azlyrics.com/lyr...otize.html ) ...

In nadalje, ko je recimo Blaž Vodopivec naslovil svojo kolumno "Zazri se v nas: pet, šest nas tu visi" ( www.finance.si/8819979 ), verjetno tudi ni čisto vsak vedel, da gre za "Vous nous voyez ci attachés, cinq, six" iz Villonove balade o razpadanju obešenskih trupel, ki jo je ta spesnil v zaporu na Meung-sur-Loire nekje leta 1461 ... ampak vsak, ki ga je to zanimalo, je verjetno že tako ali drugače uspel nekaj zguglati.

Vseeno pa - ja, oba pointa vzamem na znanje.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen