Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zapomnite si Mira Cerarja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.252
[Glavni forum] Tema: Zapomnite si Mira Cerarja
[#2675240] 25.09.17 17:22 · odgovor na: (#2675232)
Odgovori   +    0
Sploh ni res...

To da imamo 400.000 visokošolsko izobraženih ni noben kurčev garant za:

1. njihovo razumevanje problematike drugega tira.
2. njihovo ZANIMANJE za to problematiko.

Gor sem ti opisal, kje se povprečen slovenec najde. V simple vprašanjih, na katere ima izdelano lastno mnenje, pa je čist vseeno kakšno je. Lahko se z njim tudi ne strinjam. Pri vseh treh primerih zgoraj (Oplojevanje samskih žensk, štacunah ob nedeljah, in istospolnih zvezah) sem glasoval glasoval pragmatično. Če zakon meni nič ne jemlje, obenem pa nekomu drugemu nekaj omogoča, kar mam jaz "for granted", potem bom za zakon. Zakon o zaprtju štacun ob nedeljah, je meni nekaj jemal. Ergo, sem proti.

Ampak jaz sem tisti majhni del podpasme, ki najprej presodi, a je neko vprašanje sploh vredno mojega udejstvovanja.

Zato na tega o štrekah niti šel nisem. Ker razumem le eno. Moramo ga imet. Tam imamo luko, ki predstavlja okno v svet. In pot čez Slovenijo je še vedno krajša do madžarske ali češke in Slovaške kot pa oobvozi čez italijo ali pa ne vem.. Rijeka? Seriously? Rijeka nima luške infrastrukture.

Reciva da je amortizacija take železnice 20 let. A veš koliko nas osnovni strošek pri milijardi in pol stane? 80 mio na leto. Ki jo bo sicer res dat v startu ampak prekleto. Ni to tak denar da si ga ena slovenija ne more privoščit. Konec koncev se pri podjetju naložba lahko tudi amortizira 20 let. A plačaš jo v startu.

In tudi sicer. Ko imaš direktorja postavljenega, mu ne moreš za vsak kurac reči tega pa ne boš delal.

če ti kaj ne sede zamenjaš direktorja. pa nastaviš svojega. pol naj pa fura. A za to imamo volitve.

A če že lahko razumem, da so bila vprašanja osemenjevanja samskih žensk, pa nedeljskega dela trgovin (ki so zdaj lih tko odprte), in problem istospolnih vez nekako pogojena z obče družbenim konsenzom, kaj je za to družbo moralno sprejemljivo ali ne, pa ne razumem tega referenduma, ki me sprašuje o tehnikalijah. Kako bomo sfinancirali drugi tir.

To ni tema, ki jo sprašuješ folk na referendumu.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(