Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek WSJ: Bitcoin je verjetno vreden nič

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.903
[Glavni forum] Tema: WSJ: Bitcoin je verjetno vreden nič
[#2674002] 20.09.17 09:34 · odgovor na: MrRooky (#2673944)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 20.09.2017 09:38
[MrRooky]
> [najobj]

>
> ... čuj, kot je na totem forumu moja mantra forum.finance.si/?m=...011&single , je denar (= bankovec) zgolj in edino zaupanje ljudi v obljubo države izdajatelja denarja, da bodo lahko enkrat v bodočnosti - pa naj bo to čez pol ure ali pa čez deset let - za tisto cifro, ki je napisana na listu pobarvanega papirja, od nekoga v tej državi dobili neki obljubljen ekvivalent v takšnem ali drugačnem materialu ali storitvi oziroma da bodo eno stvar zamenjali za drugo, ker je denar menjavi v svoji osnovi namenjen ... no, in če je država dovolj velika in močna, kar Amerika z dolarjem in Evropa z evrom definitivno sta, ljudem pač ne preostane nič drugega, kot da jima zaupajo, ker si ne predstavljam, kako bi drugače reševali svoje vsakdanje življenske probleme ... evo, in tukaj se najina pogleda na vrednost - bitcoin bi rad bil - denarja bistveno razlikujeta, ker je finta denarja - Venezuela z bolivarjem je bolj švoh - v fizični in ekonomski moči, ki jo države imajo in vsaj kolikor razumem tvoj post - o kriptovalutah nimam pojma - je decentralizirani izdajatelji bitcoinov nimajo ... khmm, ker je namreč v življenju glih obratno od tvoje primerjave tukaj zgoraj z državo, ki bo zaradi svoje moči lahko malo "benala", prepovedala, omejila, obdavčila in zelo slabo o kriptih govorila, medtem ko zmuhani otroci, ko jim vzameš igračo, lahko svojo "moč" pokažejo samo tako, da grejo v kot, se vržejo na tla in se derejo, dokler se lahko, potem pa se utrujeni sprijaznijo s svojo usodo ... alzo, če skrajšam, če se država tako odloči, na njenem ozemlju bitcoin ni vreden nič in če je takih držav dovolj, potem ... khmm, potem ima Janez Tomažič prav ...
>
> P.S.: dokler je še zaupanje v vrednost "niča", ker ga države dovolijo, potem pač trguj z njim ...
Trgujem in nobenega v to ne nagovarjam ;) Imam pa svoje prepričanje in forumi so ravno temu namenjeni, da izražamo svoja stališča, prepričanja, razmišljanja.... In sem pač presenečen, če nekdo, ki piše v časopisu, ki se kiti z imenom FINANCE o nečem, kar dosega na svetovnih borzah vrednost (trenutno) 3.930$ in ima dnevni volumen trgovanja 464 MIO $...da je vredno NIČ! Lahko seveda izrazi DA JE TO NJEGOVO mnenje in ga mogoče celo argumentira? Od novinarja/pisca kolumne bi to pričakoval! Moji argumenti so navedeni v dnevni vrednosti, trgovanju, volumnu trgovanja in ne nazadnje, v petek sem naročeno blago iz tujine plačal z BTC!!!! (pa da ne bo pomote, ne kšeftam na darknetu!) Uradno naročeno, legalna transakcija! Japonci so BTC regulirali in v trgovinah lahko plačuješ z njim, na netu tudi.... Od kje potem vrednost NIČ????

Že v enem prvih postov sem napisal, da je zaupanje tisto, ki določa vrednost denarja. Država sicer dela svoje čirule čarule ;) Zakaj smo v Yugi kupovali "dojče marke"? Zato ker v dinar nismo zaupali! Ker je imel inflacijo in je stal na čudni monetarni politiki... Zakaj sem dal Bolivijo za primer? Ker v Biliviji v Bolivar ni zaupanja, v BTC pa je! (pa ne zardi koka denarja, prodajalci prahca so že en čas nazaj prešaltali na Monero in delno na Dash, kjer je sledljivost skoraj nemogoča-Monero in zelo težko sledljiva pri Dash-u (ne upam si trditi, da je nemogoča za Monero, je pa blizu, Dash ni tako dober za te posle)..Bolivija in Venezuela, revni državi, še posebej Venezuela, imajo denar ki ni vreden skoraj NIČ, hiperinflacijo, in zlo poceni štrom in sorodnike v tujini, pa ze eno silo internet. In kaj dobimo v tej kombinaciji?

Cel kup rudarjev!!!! Ki rudarijo BTC in ETH! Sorodniki jim kupijo komp, ostalo gre samo. Narudari en ETH, ko dobi račun za štrom je cena recimo 20 dolarjev, preden ga plača je hiperinflacija naredil svoje...ko ga plača je vrednost plačila v dolarjih le še dva, tri dolarje. Kar narudarijo pa niha! Nima pa hiperinflacije....in trejdajo med sabo. Torej imajo večje zaupanje v kripto kot pa v svoj Bolivar....

Kitajci so zaradi inflacije tudi kupovali dolarje, dolarje pa trejdali v BTC...Plus, da so jim rojaki iz gnilih kapitalističnih držav nakazovali neke virtualne Ethre in Bitcoine ;) od katerih so bolje živeli....

Jah, bankirji pa valjda niso veseli, da se jim je vzelo eno od orodij in nadzor nad denarjem, transakcijami (še enkrat, koliko stane bančno nakazilo 10k€ preko oceana in koliko traja? In v koliko časa tja pride ničvredni BTC in koliko to stane?). Valjda da so ene države že banal trgovanj, kitajska tokrat že drugič ;)

Ja, odločitev države, da je to vredno nič je eno, odločitev ljudi je pa drugo. Decentraliziran sistem je skoraj nemogoče ugasnit... Tisto o obljubi države...Kaj smo že vse slišali...A se spomniš mogoče Markoviča in obljube 7 dinarjev za DM??? Glih dolgo pa ni zdržala... Bil sem v Braziliji v času hiperinflacije, ko so mi iz košare v trgovini robo pred blagajno ven jemali in lepili nove cene...pa so bljubljali da ne bo inflacije, ko so menjali če se ne motim Crusados v Crusaidose...al neki podobnega... No, tudi naši politiki so obljubljali Švico v malem...Pa je ostalo vse smo še "v malem"-sploh plače.

Retorično vprašanje na to, da država obljublja...: Kdo hudiča je država??? Ko je treba izpolnit obljube "države" pride do, khm, oh, ah,...to je obljubila prejšnja vlada ne mi ;)

Jaz ne trdim nič drugega, kot samo to, da vrednost BTC ni nič, ker če ga prodam, dobim zanj zdajle 3931 dolar in za ta denar kamijon pira! Za nič, bi dobil nič, mogoč še dve okol ušes ;) za povrhu


Pa na zdravje!
... čuj, kaj to mene retorično sprašuješ, saj si nisem jaz države izmislil ... evo, to se ti lepo z Antičnimi Grki in Rimljani zmeni, če že Mezopotamcem in Egipčanom ne verjameš, da so si za lažje življenje izmislili državo ...

P.S.: jaz ne trdim nič drugega, kot da je denar menjalno sredstvo in tudi ti bi svoje bitcoine očitno najprej zamenjal za dolarje, da bi si z dolarji kupil kamion pira, ker se z bitcoini ne moreš odžejat, kaj šele da bi se z njimi pošteno najedel ... no, če pa bodo ljudje dolarje ali evre menjavali za bitcoine in z bitcoini kupovali, ker za dolarje ali evre v trgovini ne bodo dobili nič, potem pa bo pač bitcoin menjalno sredstvo in jih bom tudi jaz imel za kupovanje dobrin ... khmm, ne pa tudi za trgovanje z njimi, ker bi bilo tudi najbolj zaupljivim ljudem malo hecno, da bi za isto količino bitcoinov danes dobili kamion pira, jutri komaj gajbo, pojutrišnjem pa kar dva kamiona ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen