Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-394991 sporočil: 252
[Marburg]
FIN-311684 se strinjam; obicajno sem v prejsnjih letih na UZ cakal 50 do 60 dni. Na zadnje sem cakal lani od Miklavza pa letos do 10. julija. Torej 7 mesecev . Za pokozlat. Ampak resnici na ljubo je slo za preventivne UZ ko se je vedelo, da ni nic kriticnega. Vedno pa sem se spraseval, kaj pa nekdo, za katerega se sluti, da ima resnejse tezave (rak,...) pa se ga vrze na nekajmesecno cakanje? Da popenis! Tu otroske kardiokirurgije niti nisem omenil.
Lp
Zelo dobro vprašanje. Sam opažam nek drugi fenomen in to je, da takšne bolnike se namerno prenaroča samo zato, da neredi mati narava svoje. Če pa hočeš, da prideš prej na vrsto pa isti ljudje hočejo plačilo. Videl sem eden primer, ko je človek več kot pol leta na bolniški in se pritožuje, daj ga boli in pokaže kje ga boli. Zdravnik mu noče dati napotnice, ker ve kaj je narobe in ve kaj je vzrok. Sedaj pa je sam plačal Magnetno resonanco in je prišel nazaj z izvidi. Isti zdravnik je spremenil mnenje in je prišlo do urgentne operacije. Žal takšno početje samo poslabšuje zdravstveno stanje ljudi.
Takšno početje je izključno zato, da za isto bolezen dobijo plačano trikrat več, kot če bi delali pošteno. Sočasno pa se izgovarjajo lahko da starostne spremembe. Enako velja za RAK. Če ga pravočasno odkijejo se lahko pozdravi.

Pri tem se postavlja vprašanje ali smo res postali družba izpijencev in kriminalcev.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(