Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-299030 sporočil: 1.227
Povsem se strinjam z zapisanim! Nekatere stvari v današnjih avtih so res dobrodošle, udobno odklepanje vrat in prtljažnika, sicer so pa brezvezne, potratne (za nabavo seveda), relativno zelo malokrat uporabljane itd... Vse ostalo pa je odvečna navlaka (display s TV možnostjo in internetom itd..., head up display bi bil OK, če bi prikazoval vse nujne informacije neopazno in nemoteče, morda še asistenčni sistemi za varno zaznavanje pešcev in ostalega prometa, zaviranje v sili, tempomat itd...
Moj avto ima sistem nrtvega kota, ki je preveč neopazen, zlasti desni, sploh ga ne bi več naročil pri novem avtu, ker je pomembnejše, da sem sam pozoren in skoncentriran na tisto kar počnem. Tempomat, aktivni, tako malokrat ga uporabim, da se sprašujem, le kaj sploh dela v mojem avtu. Pa tudi zgodilo se mi je, da sem zaupal, medtem malo pritisnil na zavoro, ki ga izključi, misleč da je še vedno aktiven. Pa se ni hotel sam zaustaviti! Bedarija, da se zaupamo nedorasli tehniki.Z a nastavljanje radia in uporabo tel. skoraj nikoli ne rabim tipk na volanu. Podvajanje samo podraži zadevo.
Tudi naluknjanega usnja z ventilacijo ne bi več imel v avtu, ker mi preprosto shladi in podhladi ledvica. Itd. itd..
Ni pa več tistega pristnega užitka, ko si spremljal motor in avto s svojimi čutili, njegovo odzivnost, njegov značaj. Tudi od nas voznikov so predpisi naredili vozniške robote, brez tolerannce za dinamično vožnjo brez trapastih omejitev itd...

Imam občutek, da klasični avtomobilizem umira, prihajajo neki AI avti na štrom, kar se o dosedanjem načinu shranjevanja el. energije sploh ne splača, je neumnost, brez odogovornega voznika itd..

So že tisti električni avtomobilčki za zaletavanje v cirkusih boljša rešitev!
Novi nategi kot CO2 ipd....

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen