Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[mimoidoci]
> [MarijanMacek]

Zanimivo, tudi meni si nihče ne upa odgovoriti z direktnim odgovorom, ker bi ga sicer čakalo pojasnilo, da zgornje posploševanje (vzorci velikosti ena so bolj značilni za doktorande družboslovnih fakultet) sodi k eni od logičnih zmot, na katere se niti ne more argumentirano odgovarjati.
Tukaj je dabata o krajah pri javnih investicija in ne o neprijetni zadevi kot je kolonoskopija. Splošno mnenje je, da se vsepovsod krade, in še vedno trdim, da je to podzavestni odsev moralnega stanja le teh posameznikov. Za začetek sem podal samo 1 vprašanje v zvezi z krajami na enem od večjih projektov na železnici. Jih je še kaj več, toda ta je velikosti reda skoraj 1/2 2TDK, pa še nihče ni upal povedat koliko se je pokradlo in koliko aneksov se je sklenilo. Pa niso samo železniški projekti, koliko aneksov se je v zadnjih časih dodalo pri gradnji AC, recimo proti Gruškovju, koliko aneksov se je dodalo pri obnovi na primorski progi, na štajerski progi, modernizaciji SVN naprav, koliko aneksov se je dodalo pri ostalih projektih in koliko, če je do njih prišlo (recimo v primeru GSM-R so aneksi verjetno bili, toda izključno zaradi lokalnih zahtev in ne v svrho kraje). Nič in nič, utemeljenega odgovora, ki bi potrjeval tezo o vsesplošni kraji pri javnih investicijah pa ni in ni.
Ko mi pa očitaš vzorec velikosti 1, ti bom pa vrnil, tudi pristaši teorije o vsesplošni kraji se opirajo na vzorec velikosti 1, saj kaj drugega še niso pokazali, kljub pozivu.
In prosim lepo, ne me učit statistiko, če ravno nisi po izobrazbi statistik ali matematik. Statistika, ki jo poslušajo recimo diplomanti družboslovij pri prof. M. Čuku, strahu in trepetu študentov, je kolikor sem videl iz učbenikov moje hčerke, samo elementarna osnova, 3 članski moški del družine se je ob pogledu na strašno statistiko veselo smejal, ki je pa sicer družboslovci večinoma sploh ne znajo uporabljati, kaj šele nadgradit na nekoli sprejemljivejši nivo.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(