Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Še na pir z dohodninsko odločbo!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: Še na pir z dohodninsko odločbo!
[#2672080] 08.09.17 19:57 · odgovor na: anon-445522 (#2672066)
Odgovori   +    30
[FR74]
gospodarstvo ze lep cas vec ne prezivlja javnega sektorja...
Kako se dela v paralelnem javnem sektorju? Kako se dela v javni upravi in v javnem sektorju? Pričevanje Mihe Sušnika iz prve roke....Življenje je lepo in enostavno. Delo v javni upravi sem prvič spoznal, ko sem delal kot študent v fotokopirnici Ministrstva za gospodarstvo...So prišli gospodarski pravniki do mene in me prosili, naj jim skopiram knjigo. Pridejo v torek in mi rečejo, da se jim mudi in da imam časa do petka. Dela tako ali tako ni bilo in sem zadevo opravil v kaki uri. Jih kličem, me kregajo in rečejo, da se resda mudi, a kopije potrebujejo šele v petek, nič prej. Kopije so tako romale na rob mize, kjer so počakale na petek. Nato pride študentsko delo na Centru RS za poklicno izobraževanje...Tri mesece smo trije potrebovali za pripravo prek trinajst tisoč dokumentov, ki so jih nato šole natisnile in potisnile v roke svežim maturantom...Sloves o moji izjemni delovni vnemi se je kmalu razširil po Centru in zaradi te so me poklicali k sodelovanju pri projektu... To je bila moja prva zaposlitev...Prve tri mesece smo hodili po Sloveniji in imeli fokusne skupine z osnovnošolci... Kmalu se je izkazalo, da še tako dober projekt ni dovolj, da preživiš kolesje javne uprave. Projekt izvaja Center RS za poklicno izobraževanje; javni zavod, ki obstaja že nekaj desetletji in za katerega se niti ne ve, s čim točno se ukvarja. Ima direktorja, projektne pisarne, računovodstvo, nekaj deset redno zaposlenih, nekaj za določen čas, in precej veliko število avtorskih in podjemnih pogodb. Prav tako izvaja evropske projekte, na katerih dela samo en človek- a na njem pase zaposlitev več ljudi. Tako se krpa proračunske luknje. Center skupaj zasega dobra tri nadstropja in okoli deset pisarn na vsakem nadstropju. V prvem in drugem nadstropju imamo projektne pisarne, ki vodijo birokracijo, ter pravnike, ki se ukvarjajo s poklici in poklicnimi standardi. Na tretjem sem bil jaz. Nadstropje, ki se deli na dva dela...Vsega skupaj zaposlenih prek dvajset ljudi, a dela jih le peščica. Delo je pač sezonsko oziroma ga že dolgo več ni, saj se je zadnja leta uvedlo zares majhno število novih programov. Nekaj tednov na leto jokajo, da imajo delo – potem zopet tišina...Nihče ne sme omeniti, da nima dela. Tako nekateri zaposleni vsak dan jedo zajtrk, malico in kosilo in si s tem osem urni delavnik zmanjšajo na dobrih pet ur. Center uporablja službene kartice, ki beležijo odhode in prihode, a problem je v tem, da jih ljudje ne uporabljajo. V času službe tako mnogo ljudi opravi še vse dnevne nakupe, BTC je pač blizu. Enkrat se je zgodilo, da so ljudje prihajali v službo sredi dneva, saj so jih zjutraj štempljali kar študentje. Vse skupaj brez posledic. Nato sledijo fiktivne nadure, s katerimi si dvigneš plačo, saj pravega dela tako ali tako nimaš...Verjetno ni težko ugotoviti, da z direktorjem nisva bila v dobrih odnosih. Ve, da ima zaposlene ljudi, ki ničesar ne delajo...Psi lajamo, karavana gre dalje....Življenje je lepo.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen